מיסוי נדל"ן ביוון

מיסים ביוון

צוות Go Greece מלווה אותך לכל אורך הדרך בתהליך רכישת וניהול נכס המקרקעין שלך ביוון. כדי להבטיח שתמיד יהיה באפשרותך לקבל החלטות מושכלות אודות הנכס שלך, אנו מעניקים לך ייעוץ מקיף אודות מיסוי נדל"ן ביוון ומסייעים לך למצות את המיטב מההשקעה שלך.

הכתובת המקצועית שלך למיסוי נדל"ן ביוון

אין ספק שכיום יותר מתמיד, ממתינות לנו לא מעט הזדמנויות השקעה משתלמות מעבר לים. מדינות רבות באירופה עדיין מתאוששות ממשבר הסאב-פריים של 2008 ומחירי הקרקעות הנוחים לצד הביקוש הגבוה לשכירות, הופכים אותן לכר פורה להשקעות מניבות. עם הליווי המקצועי הנכון, נוכל למצות את המיטב מהנכס שלנו וליהנות מתשואה גבוהה בהרבה מזו שתהיה זמינה לנו כאן בישראל.

כבר שנים שיוון נחשבת למעוז אידיאלי להשקעות נדל"ן. מחירי דירות ביוון נחשבים לבין המשתלמים ביותר בעולם ובשוק ממתינות שלל הזדמנויות לרכישת נכסים לתיירות ומגורים בשוק בו הביקוש רק הולך וגובר. רגע לפני שנעשה את הצעד הזה, חשוב שניקח בחשבון את שיקולי המיסוי. תכנון מס של ההשקעה שלך יכול לעשות את כל ההבדל בין השקעה מכניסה ובין הפסדים שייגרמו עקב הערכה לא מדויקת של חבות המס שלך. ישנן הטבות מס רבות הזמינות למשקיעים זרים. היכרות עם אמנת המס בין ישראל ליוון וכלל הזכויות העומדות לרשותך יכולות להרחיב משמעותית את טווח האפשרויות שלך. צוות Go Greece ריכז עבורך כאן את כל המידע שכדאי להכיר אודות מדיניות המס של יוון וישמח ללוות אותך לכל אורך הדרך אל ההשקעה הבאה שלך ביוון.

אז אילו היבטים כדאי לקחת בחשבון בתכנון המס שלנו?

כמו ברכישת נכסי מקרקעין בישראל, יהיה עלינו להתמודד עם מיסוי בשלבים רבים בניהול ההשקעה שלנו. עם זאת, כשזה מגיע אל מיסוי נדל"ן יוון מציעה לא מעט הטבות משתלמות, אם רק נשכיל להכיר אותן. אלו חבויות המס השונות שיהיה עלינו לקחת בחשבון לקראת סגירת העסקה.

מס הכנסה על שכירות

כחלק ממדיניות המס הפרסונאלית של יוון, חל מס הכנסה על שכירות מנכסים יווניים על משקיעים זרים ועל אזרחים יווניים כאחד. כמו בישראל, מס ההכנסה הוא פרוגרסיבי וחל על פי מדרגות מס בהתאם לרמת ההכנסה שניתן להפיק משכירות בנכס.

מדרגה ראשונה

עבור נכסים המניבים הכנסות שנתיות של עד 12 אלף יורו, יחול מס בשיעור של 15%.

מדרגה שנייה

עבור נכסים המניבים הכנסות שנתיות מ-12 אלף יורו ועד 35 אלף יורו, יחול מס בשיעור של 35%.

מדרגה שלישית

עבור נכסים המניבים הכנסות שנתיות של מעל 35 אלף יורו, יחול מס בשיעור של 45%.

פתיחת חברה ביוון

בדרך כלל מי שמגיע לדרגת המס השנייה והשלישית פותח חברה בע"מ ביוון, מה שיאפשר לו לשלם 22% מס בלבד בלי קשר לרמת ההכנסה שלו וככה "להינצל" מתשלומי מס של 35%-45%.

על אף ששיעורי מס אלו יכולים להשפיע באופן ניכר על תחשיב התשואה שלנו, מדובר עדיין בשיעורי מיסוי מהנמוכים באירופה. ככל שנבחן היבט זה מראש, יהיה לנו קל בהרבה להעריך את התשואה שלנו בצורה מדויקת ולהימנע מהפתעות מיותרות.

השוואת שיעורי מס הכנסה על נדל"ן בין מדינות אירופה

מדינה גובה הכנסה משכירות (באירו) שיעור המס
גרמניה 9,048-270,501 14-45% +5.5% מס סולידריות
פורטוגל 7,000-20,000 28.5%
נורווגיה כל סכום 28%
סלובניה 7,188-14,375 27%
ספרד כל סכום 24% (19% לבעלי אזרחות אירופית)
יוון עד 12,000 15%

 

גם במס רכישה יוון היא מהמדינות המשתלמות באיחוד

זהו ללא ספק אחד האלמנטים האטרקטיביים ביותר כשאנו בוחנים מיסוי נדל"ן ביוון. מס הרכישה בישראל הופך כיום עסקאות רבות שעשויות להיראות במבט ראשון כמשתלמות במיוחד, לבלתי רווחיות בעליל. על דירה שלישית ומעלה, שיעור המיסוי עשוי להיות אסטרונומי. גם במדינות רבות באירופה, עשוי שיעור המס להגיע לעשרות אחוזים. עם זאת, גם בהקשר של מס רכישה יוון היא ללא ספק מהמשתלמות ביותר. אנו צפויים לשלם אך ורק 3.09% משווי נכסנו. עם זאת, חישוב שיעור המס לא ייעשה בהכרח בהתאם לעסקה שנערכה בפועל.

רשויות המס ביוון מעריכות את שווי הנכס בהתאם לרישומי המקרקעין ברשומות המדינה, ולא על פי הסכום ששילמנו. זה עשוי לא פעם לבוא לטובתנו, במקרים בהם השווי המצוין ברשומות נמוך משווי העסקה. עם זאת, לעתים ייתכן שנשלם יותר. בדיקת שווי הנכס בהתאם לרישום המקרקעין תאפשר לך לבצע הערכה מדויקת מבעוד מועד. אם אנחנו רוצים להבטיח שנוכל לבצע השקעה נבונה, מדובר בחלק בלתי נפרד מתהליך קניית בית ביוון.

מע"מ ביוון – מה צפוי לנו?

לצד מס הרכישה, מונהג מע"מ ביוון על רכישות נכסים. המס יחול אך ורק על נכסים שנבנו בששת השנים האחרונות. משמעות הדבר בפועל היא שאם בכוונתן לרכוש נכס ישן יותר, לא יהיה עליך לשלם כלל מע"מ ביוון עבור השקעת נדל"ן.

לא לשכוח את הארנונה

לרוב, כשאנו בוחנים כמה נשלם עבור מיסוי נדל"ן ביוון, אנו עשויים לשכוח את המיסוי המוניציפלי. על אף שלא מדובר בסכומים גבוהים, חשוב שניקח גם אותם בחשבון כדי להעריך במדויק את התשואה שלנו. כמו מס הרכישה, גם הארנונה מוערכת ביוון על פי רישום המקרקעין ובהתאם לטווח רחב של קריטריונים שאינם קשורים בהכרח לשווי הנכס. באופן גורף, תיגבה ארנונה הנעה בין 3 עד 6 אירו למ"ר.

מיסוי נדל"ן ביוון – כל ההטבות למשקיעים זרים

יוון פועלת כבר שנים במישורים רבים ומגוונים כדי לצאת מהמשבר הכלכלי עמו היא מתמודדת. אחת האסטרטגיות המרכזיות שהיא מיישמת כיום היא עידוד השקעות זרות. הממשל היווני הפנים באופן חד וחלק כי הטבות על מיסוי נדל"ן ביוון ימשכו משקיעים רבים ויאפשרו להבריא את הכלכלה המקרטעת. כעת, כשמשבר הקורונה כבר כמעט מאחורינו והתיירות היוונית התאוששה ושברה שיאים חדשים בשנת 2022, שיתופי הפעולה הפוטנציאליים זמינים כיום יותר מתמיד. בין אם מדובר בדירות מגורים המשמשות כ-AirBnB, מלונות ומתקני נופש או דירות סטודנטים באתונה, כל מה שנותר לנו לעשות הוא רק למצוא את הנכס שמתאים ליכולות והיעדים שלנו.

אז האם כדאי לקנות דירה ביוון? הכול תלוי בהטבות המס שנוכל ליהנות מהן. ואין כל ספק בכך, כשאנו מדברים על מיסוי נדל"ן יוון היא ללא ספק אחד מיעדי ההשקעה שחשוב לבחון מקרוב. אלו כמה מהפטורים, הזיכויים ושיעורי הפחתת המס שנוכל להפיק כאזרחים ישראלים בשוק היווני.

פטור ממס שבח

נכון להיום, הממשלה היוונית אינה גובה מס רווחי הון על נכסי נדל"ן בבעלות פרטית. כחלק מהנהגת מדיניות מקלה של מיסוי נדל"ן ביוון, בחר המחוקק היווני להשהות את מס השבח למחזיקים בעד שלושה נכסי מקרקעין במדינה. מעבר למכסה זו, תיחשב אחזקת נכסים לפעילות בהיקף מסחרי. במקרה זה, יחול מס שבח על כלל הנכסים שלנו.

מיסוי נדל"ן ביוון על שכירות – ההטבות החדשות

החל משנת 2020, מס ההכנסה על שכירות יהיה בשיעור של 9% בלבד עבור הכנסות של עד 10,000 אירו במקום 15%.

החלטת להשתקע ביוון? צפויה לך הטבה נוספת במס הכנסה

עבור משקיעים זרים, מיסוי נדל"ן ביוון בהקשר מס הכנסה יכול להגיע לשיעור גבוה, בעיקר אם מדובר בנכסים עם תשואה גבוהה. עם זאת, תושבים יווניים עשויים ליהנות מהטבה של עד 50% במס הכנסה על שכירות. הטבה זו זמינה אך ורק לשכירים בשוק העבודה היווני. אם רכישת הנכס שלך מהווה חלק מרילוקיישן למדינה, כדאי לוודא שהטבת מס זו זמינה לך.

ויזות למשקיעי נדל"ן

כאמור, יוון פועלת במרץ על מנת לעודד השקעות זרות נוספות ביוון. כדי להבטיח שהשקעות אלו ימשיכו להיות אטרקטיביות בהקשר מיסוי נדל"ן יוון מנפיקה מספר ויזות חדשות שמעניקות למשקיעים מעמד תושבות. השקעה שעומדת בקריטריונים עשויה להיות כרטיס הכניסה שלך לתושבות זרה. ויזת הזהב למשקיעי נדל"ן מעניקה תושבות למשך 5 שנים למשקיע ולכלל בני המשפחה מדרגה ראשונה. עם סיום תקופה זו בת 5 שנים, ניתן יהיה לחדש את התושבות. נכון לשנת 2022, השקעה ששווי של 250.000 יורו מעניקה לכם ויזת זהב.

אמנת המס בין ישראל ליוון

לעתים קרובות, מיסוי הנדל"ן לא יחול רק על ידי רשויות המס של מדינת היעד, אלא גם על ידי מדינת המגורים שלנו. מצב זה של כפל מס עשוי להשפיע באופן ניכר על התשואה שתיוותר בידינו במהלך תקופת ההשקעה. החדשות הטובות הן שכיום, ניתן להשקיע בשוק היווני ללא כל חשש כזה. אמנת מס ישראל יוון מסדירה את כלל מדיניות המיסוי בין שתי המדינות ונועדה על מנת לחזק את הקשרים הכלכליים עם יוון ולסייע למשקיעים לתרום לצמיחתה.

  • משקיעים ישראלים פטורים מתשלום מס רווחי הון לרשויות המס הישראליות. משמעות הדבר בפועל היא שאנו פטורים לחלוטין ממס השבח שהושהה כעת ביוון למשקיעים פרטיים.
  • מס הכנסה משכירות ישולם אך ורק ביוון. על אף שבנוסח העברי של אמנת המס, מצוין שיש להשלים את היתרה בהתאם לשיעורים החלים בישראל לרשויות הישראליות, הנוסח האנגלי של האמנה מציין כי יש לשלם אך ורק לרשות היוונית. באמנה כתוב באופן מפורש כי בכל מקום בו קיימת סתירה בין הנוסח העברי והאנגלי של האמנה, הנוסח האנגלי יגבר. לכן, משקיעים ישראלים אינם מחויבים לשלם מס הכנסה על השקעות ביוון לרשויות המס הישראליות.

Go Greece הופכים מיסוי נדל"ן ביוון לפשוט מתמיד

מאיתור ההשקעה המתאים ביותר לצרכים שלך ועד לניהול מלא של הנכס, אנו ב-Go Greece מעניקים לך את כל הכלים למיצוי מיטבי של השקעות מקרקעין ביוון. לאורך כל התהליך, עומד לרשותך איש מקצוע מיומן המכיר את החקיקה, הרגולציה, השפה והתרבות היוונית באופן מעמיק. יחד, נזהה את הנכס האידיאלי עבורך, נעניק לך ייעוץ בכל היבטי העסקה ונוודא שהעסקה תושלם על הצד הטוב ביותר.

לא זורקים אותך למים

השקעה במדינה זרה תמיד מלווה בחששות מובנים. אנחנו קופצים אל מים לא מוכרים ללא בקיאות בשפה, ללא בקיאות בשוק המקומי וללא כל ידע במנהגי התרבות המקומיים או המגמות החלות בשוק. כדי להבטיח שתהיה לך חוויה חיובית ושכל האפשרויות יהיו פרוסות לפניך, אנחנו איתך בכל שלב. עם הגעתך ליוון, יתלווה אליך מומחה המדבר עברית ויוונית שוטפת שמכיר את השוק כמו כף ידו. יחד, תבחנו את כל ההזדמנויות הזמינות לך ותקבלו בחירה מבוססת נתונים וידע.

מענה מקיף לכל הצרכים שלך

אנו מכירים לעומק את המגמות החדשניות ביותר במיסוי נדל"ן ביוון ודואגים להתעדכן בכל עת בכל שינוי. הידע המקיף שלנו בחקיקה היוונית בתחום הנדל"ן מאפשר לך להבטיח שתעמוד לרשותך עסקה משתלמת ושתהנה מהערכות תשואה מדויקות ואמינות מתמיד. גם לאחר השלמת העסקה, הצוות שלנו זמין עבורך לשירותי ניהול נכסים, תקשורת עם הדיירים וכל צורך אחר שעשוי לעלות מהשטח לאורך התקופה.

שירות אמין ומקצועי ללא פשרות

Go Greece קמה מתוך חזון להעניק למשקיעים ישראלים את כלל הכלים הנדרשים כדי להפיק את המרב משוק הנדל"ן ביוון. אנו זמינים לך בכל עת ופועלים בכל המישורים כדי להעניק לך את הערך המוסף שיאפשר לך לקבל יתרון בכל השקעה.

רוצה ללמוד עוד על מיסוי נדל"ן ביוון? החלטת להיכנס אל השוק המשתלם הממתין לך ממש במרחק נגיעה מישראל? אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר עוד היום ונחזור אליך בהקדם עם כל הפרטים.

תשובות לשאלות נפוצות

הממשלה היוונית מעודדת כיום השקעות זרות ומציעה ויזות שהייה למשקיעים, הנחות משמעותיות במס הכנסה ופטור מלא ממע"מ על נכסים בני מעל 6 שנים.

מס רווחי הון על נדל"ן מושהה נכון להיום ביוון. משמעות הדבר היא שלא נצטרך לשלם מס שבח כלל על מכירות כל עוד החקיקה לא משתנה.

אמנת המס מונעת כפל מס ומעניקה לך פטור מלא ממס שבח ומתשלום מס הכנסה לממשלה היוונית בלבד.

מס ההכנסה נע בין 9-45% בהתאם לשווי הנכס. נכון להיום, על הכנסות בשווי של עד 10,000 אירו לשנה חל מס מופחת של 9% בלבד. אך בעזרת פתיחת חברה בע"מ המס שנשלם לא יעלה על 22%.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן