גולדן ויזה ביוון (ויזת זהב) – המפתח לחיים נוחים ביוון ובאירופה

גולדן ויזה ביוון

המאה ה-21 היא עידן של ריבוי אפשרויות וחופש בחירה מקסימלי. ישראלים רבים שוקלים שהות, לפרק זמן כזה או אחר, גם במדינות אחרות – ואחת הדרכים היותר אפקטיביות לעשות זאת היא באמצעות גולדן ויזה או בעברית ויזת זהב: תוכנית ספציפית של ממשלת יוון המעניקה ויזת זהב ואיתה פריבילגיות משמעותיות.

המידע בהמשך העמוד יעזור לכם להבין איך מקבלים את הוויזה ולמה כדאי לבחור בנתיב הזה, ובכל מקרה תוכלו גם לפנות אלינו עם כל שאלה – ונשמח לענות.

איך מקבלים גולדן ויזה ביוון?

המדינה שהביאה לעולם בין השאר את הדמוקרטיה ואת התיאטרון מעניקה ויזת זהב לבני ובנות 18 ומעלה ללא רישום פלילי שרוכשים נדל"ן ביוון. בעבר רף המינימום להשקעה בנכס ביוון היה 250,000 אירו. בעקבות שינוי התקנות, החל מאוגוסט 2023 יש חשיבות גם למיקום הנכס שתרכשו:

* נכסים במערב אתונה (שכונת אגלאו, שכונת פריסטרי ועוד), ובפיראוס – נכס בשווי 250,000 אירו (כלומר כמיליון ש"ח, נכון ל-2023).

* נכסים בצפון אתונה, דרום העיר ומרכזה – נכס בשווי 500,000 אירו.

* סלוניקי, מיקונוס וסנטוריני – נכס בשווי 500,000 אירו.

שימו לב: במקומות שבהם ההשקעה המינימלית היא 500,000 אירו תנאי נוסף הוא שמדובר בנכס בודד, כלומר מי שיקנה למשל שני נכסים בשווי 300,000 אירו כל אחד לא יהיה זכאי לוויזת הזהב. במערב אתונה ובפיראוס אפשר להגיע לרף המינימלי, כאמור 250,000 אירו, גם באמצעות רכישת מספר נכסים שהערך הכולל שלהם יהיה גבוה מספיק.

ויזת זהב על בסיס רכישת נכסים ע"י מספר בני משפחה

אפשרות נוספת לקבל גולדן ויזה ביוון היא על בסיס רכישת מספר נכסים בשווי כולל של רבע מיליון אירו ומעלה, כאמור במערב אתונה ובפיראוס – כשהבעלות על הנכסים היא לא בהכרח של אדם אחד אלא של מספר בני משפחה.

במקרה כזה התנאי הוא שהבעלות היא של קרובי משפחה מדרגה ראשונה: בן/בת זוג, הורים או ילדים עד לגיל 21.

סוגי נדל"ן שמאפשרים קבלת ויזת זהב

יוון מעניקה ויזת זהב למשקיעים בנכסים בה בלי קשר לסוג הנכס. כלומר ניתן לרכוש דירת מגורים, בית פרטי, בית מלון, חנות, משרד, נכס מסחרי וכו' – התנאי היחיד הוא שווי הכנס (כאמור לפחות 250,000 אירו במערב אתונה ובפיראוס או 500,000 אירו בשאר חלקי יוון).

בכל מקרה יש לשלם מס על נדל"ן ביוון – שיעור מס הרכישה הוא 3.09% (נמוך בהרבה משיעור מס רכישה בישראל כשמדובר על דירה להשקעה).

למה כדאי להחזיק בגולדן ויזה של יוון?

  1. חיים ביוון: גולדן ויזה של יוון מקנה זכאות להיתר שהייה במדינה השלווה והחביבה לפרק זמן של 5 שנים, בסוף 5 השנים הללו ניתן לחדש את הויזה לאחר שתוכיחו שאותו נכס שרכשתם לפני 5 שנים עדיין בבעלותכם.
  2. תושבות גם לבני המשפחה: התושבות תינתן באופן מידי לא "רק" לבעל או בעלת הנכס באתונה, סלוניקי, סנטוריני וכו' – אלא גם לבן/בת הזוג, לילדים (עד לגיל 21), להורים ואפילו להורים של בן/בת הזוג.
  3. בריאות וחינוך: עם ויזת זהב ניתן לקבל שירותי בריאות וחינוך ביוון, ובעצם לחיות בה חיים מלאים.
  4. עבודה: אמנם לא ניתן לעבוד עם ויזה מהסוג הזה, אבל כן אפשר לפתוח עסק ביוון וליהנות מההכנסות.
  5. תנועה חופשית באירופה: בכל מדינות האיחוד האירופי (חוץ מרומניה, בולגריה, אירלנד וקפריסין). כמו כן מקנה הוויזה אפשרות לנוע בחופשיות בשווייץ, נורבגיה, איסלנד וליכטנשטיין.
  6. נדל"ן מניב: חשוב לזכור שהנכס שנרכש בדרך לקבלת ויזת הזהב מניב בעצמו תשואה נאה, גם בזכות דמי שכירות וגם בזכות עליית הערך שלו.
  7. אופציה לאזרחות: בהמשך הדרך תוכלו להפוך גם לאזרחי יוון, ומאחר שיוון חברה באיחוד האירופי תהיו בעלי אזרחות אירופאית לכל דבר (פירוט ב'תשובות לשאלות נפוצות' בתחתית המאמר).

 

התוקף של גולדן ויזה ביוון

ויזת הזהב מקנה כאמור היתר שהייה ביוון למשך 5 שנים. אם בתום פרק הזמן הזה הנכסים עדיין בבעלותכם, תוכלו לחדש את הגולדן ויזה לעוד 5 שנים.

למעשה ניתן לחדש את ויזת הזהב שוב ושוב, כל עוד נשמרת הבעלות על נכסים ביוון. אין צורך להגיע פיזית למדינה כדי לחדש את הוויזה, ובכל מקרה אופציית החידוש לא מושפעת מנוכחות או אי נוכחות ביוון.

איזה מסמכים מגישים לצורך קבלת גולדן ויזה?

* הסכם רכישה

* אישורים מהבנק על התשלומים עבור ההשקעה

* אישור לגבי מקורות הכספים ששולמו

* העתק דרכון

* תעודת לידה

* אישור היעדר רישום פלילי

* תמצית רישום משרד הפנים

* ביטוח חיים

* 3 תמונות פספורט

* קבלות על תשלום האגרות הרלוונטיות

* אם מבקשים גולדן ויזה לקרובי משפחה – מסמכים שמעידים על הקשר המשפחתי ומאמתים אותו

כמה ויזות זהב הונפקו בכל שנה?

משרד ההגירה של יוון מפרסם את כמות ויזות הזהב המונפקות, בפילוח שנתי. הנתונים העדכניים הם:

שנה כמות הבקשות לגולדן ויזה שאושרו
2014 715
2015 1,061
2016 1,339
2017 2,552
2018 5,777
2019 11,430
2020 2,909
2021 2,658

(הירידה ב-2020 ו-2021 היא קרוב לוודאי עקב הקורונה, וב-2022 כבר חל זינוק מחודש במספר הבקשות שהוגשו).

זכאות לוויזה לפי מדינה – נתוני משרד ההגירה של יוון

משרד ההגירה מפרסם גם את הפילוח של מתן ויזות הזהב לפי מדינות מוצא. לפי נתונים משנת 2020 אפשר לראות שאזרחי מדינות רבות כבר ניצלו את האופציה הזו – כולל כמה מהשכנות שלנו:

מדינה מספר המשקיעים (כולל בני משפחה שקיבלו גולדן ויזה)
סין 17,794
טורקיה 1,424
רוסיה 902
לבנון 502
איראן 386
מצרים 375
עיראק 367
ירדן 205
ארה"ב 193
סוריה 191
מדינות אחרות 1,279

 

איך למצוא נכס אופטימלי ביוון בדרך לוויזה ולחיים נוחים במדינה?

השקעת נדל"ן באתונה או בכל מקום אחר ביוון על-מנת לקבל גולדן ויזה מצריכה כמובן התעמקות גם ברכישה עצמה – כדי שהנכס יניב לא "רק" ויזה אלא גם מקסימום תשואה.

ההמלצה של go greece היא על נכס בבירת יוון. למה אתונה? מפני שהפער בין רמת המחירים הנוכחית לבין הצפי לעתיד, בהתחשב בקצב ההתפתחות המהיר של העיר, הוא הגבוה ביותר – כך שיש הזדמנות אמיתית למצוא נכסים ב-250,000 אירו ומעלה בשכונות המערביות שהערך שלהם עשוי לעלות באופן משמעותי.

עוד כדאי לדעת בהקשר זה שנכון ל-2023 מחיר דירה באתונה, בחלק המערבי שלה, הוא כ-1,600-1,650 אירו למ"ר. בצפון ובדרום המחיר עשוי להגיע לסביבות ה-3,000 אירו למ"ר, ואילו במרכז ובמזרח המחירים מעט גבוהים יותר מאשר במערב (כ-1,800 אירו למ"ר בממוצע).

מחיר דירה ביוון בממוצע הוא כ-2,300 אירו למ"ר, כשלשם השוואה בתל אביב המחיר הוא 19,000 אירו למ"ר!

איך אנחנו יכולים לעזור לכם לקבל גולדן ויזה?

השירות של go greece כולל ליווי צמוד בסיורי נכסים באתונה עד למציאת נכס אופטימלי במסגרת התקציב הנתונה. אנחנו ישראלים דוברי יוונית שחיים באתונה ולכן מחוברים לעיר (וגם למקומות נוספים ביוון) ויש לנו קשרים מצוינים כאן. כשלוקחים בחשבון את העובדה שאנחנו מדברים יוונית באופן שוטף, התוצאה היא איתור הזדמנויות משתלמות וגם סיוע בכל ההליכים הקשורים לוויזה.

תשובות לשאלות נפוצות

בדרך כלל בין חודש ל-5-6 חודשים.

אחרי שחולפות 7 שנים. תנאי נוסף הוא מעבר מבחן הבודק את ידיעת השפה וכמו כן נדרשת עמידה בהתחייבויות שונות כלפי המדינה (תשלום מיסים, חשבונות, אגרות וכו').

כן – מיסים, אגרות, ביטוחים ועוד. בדרך כלל התוספת, כולל המיסים, היא בגובה של כ-11% מההשקעה.

המגמה היא מגמת עלייה, בעיקר בזכות ההצלחה של הממשלה לייצב את הכלכלה וגם למשוך משקיעים זרים.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן