מפת אתונה לפי שכונות – שכונות להשקעה באתונה

אתונה בירת יוון היא עיר עם היסטוריה מרשימה, הווה מרתק ועתיד ורוד. אתונה היא גם יעד מצוין להשקעות נדל"ן, ולכן כדאי להכיר אותה לעומק, להבין כיצד היא בנויה, מה מאפיין כל שכונה ואיך להגיע בקלות לכל מקום. כאן בעמוד תמצאו מפת אתונה בעברית, מחולקת לפי השכונות, פרטים על שכונות נבחרות, מפת מטרו אתונה לשימושכם ומידע רלוונטי נוסף שיעזור לכם להתחיל להכיר את העיר ואת ההזדמנויות שהיא מציעה.

מפת אתונה לשימושכם

זוהי מפת אתונה מחולקת לפי שכונות עם הדגשה בצבע של כל שכונה כך שיהיה לכם נוח להיעזר בה. מוזמנים להשתמש בה לכל צורך:

המבנה של אתונה

באתונה חיים כ-650,000 בני אדם, ובמטרופולין שסובב את העיר ישנם עוד כ-3 מיליון תושבים. החלוקה הבסיסית של בירת יוון, כמו גם של כל מפת אתונה, היא ל-4 אזורים:

  1. מרכז העיר – אזור מגוון מאוד מכל הבחינות.
  2. השכונות הצפוניות – שכונות שבהן מתגוררות בעיקר משפחות מהמעמד הסוציו-אקונומי הגבוה.
  3. השכונות הדרומיות – האזור הקרוב לריוויירה של אתונה, עם אוכלוסייה שמגיעה ממעמד הביניים וגם הסוציו-אקונומי גבוה.
  4. השכונות המערביות – אזורים ללא אטרקציות תיירותיות, אלא מגורים בלבד, בעיקר של מעמד הביניים.

 

למה כדאי לעבור על מפת אתונה בעברית לפני קניית נכס בעיר?

ערך הנדל"ן באתונה, כמו בכל עיר גדולה, משתנה משכונה לשכונה. מפה של אתונה, ובמיוחד בעברית, עוזרת לכם לקבל תמונת מצב כללית לגבי העיר ולהבין את החלוקה שלה – והשלב הבא הוא לקרוא על המאפיינים הספציפיים של השכונות שבהן כדאי במיוחד להשקיע.

בנוסף, מפת שכונות העיר היא בסיס מצוין עבור הכנות לסיור נדל"ן באתונה – כשרואים על גבי מפת אתונה את המיקום של כל שכונה אפשר לבנות לו"ז חכם ולהספיק לראות מקסימום נכסים בפרק זמן נתון.

המאפיינים הספציפיים של כל השכונות המומלצות להשקעה באתונה

כדי להכיר באמת את אתונה מפה היא כמובן רק בסיס. אחרי שעוברים על מפת אתונה בעברית ומבינים איפה נמצאת כל שכונה, כדאי גם לקבל מושג כללי לגבי השכונות הנבחרות של העיר:

אמבלוקיפי (Ambelokipi)

שכונה מרכזית מאוד עם שתי תחנות מטרו, מבני ציבור רבים (כולל מטה המשטרה, אצטדיון כדורגל ובית הספר לרפואה), ואוכלוסייה מגוונת (שגרירים, סטודנטים, רופאות, משפחות). שכונה נטולת אופי מיוחד, אבל הענייניות והמרכזיות הופכים אותה למבוקשת.

אקסרכיה (Exarchia)

שכונה הנמצאת במרכז מפת אתונה. זוהי שכונה של צעירים, עם נטייה חזקה לאמנות, ברים, בילויים, גרפיטי, קסם ייחודי ולפעמים גם הפגנות (באופן כללי אקסרכיה היא שכונה דעתנית ואלטרנטיבית, אם כי יש בה גם, למשל, משרדי עורכי דין רבים). כמו כן גרים בשכונה זו מהגרים רבים יחסית. הרחוב המרכזי שלה הוא מדרחוב Valtetsiou ובו שלל בתי קפה וברים, ועוד כדאי לדעת שכדי להגיע למטרו נדרשת הליכה של כ-10 דקות (בהמשך העמוד תמצאו מפת מטרו אתונה).

המרכז ההיסטורי (Historical Center)

המרכז של המרכז בכל מפה של אתונה. זהו גם האזור התיירותי ביותר בעיר, ולכן מתאים למי שמחפשים אזורי AIRBNB לצורך השקעה. בלב המרכז ההיסטורי שוכנת האטרקציה מספר אחת של אתונה, האקרופוליס, וכמו כן תמצאו בו מוזיאונים רבים, מסעדות מכל הסוגים, ברים ועוד. במרכז ההיסטורי שוכנות תחנות המטרו Syntagma ו-Monastiraki.

זוגרפו (Zografou)

עוד מוקד מעניין שנמצא על גבי מפת שכונות אתונה הוא זוגרפו, שמושכת אליה סטודנטים רבים מפני שהאוניברסיטה הגדולה של אתונה נמצאת בסמוך אליה. זוהי שכונה שקטה, נעימה מאוד ומאוכלסת גם במשפחות מעמד הביניים. כמו כן תמצאו בזוגרפו ברים, מקומות בילוי פופולריים וגם את המוזיאון לאמנות מודרנית. התחבורה לשכונה וממנה מבוססת על אוטובוסים.

קולונאקי (Kolonaki)

שכונה יוקרתית במיוחד עם ברים טרנדיים, חנויות בוטיק, סטודיואים של מעצבות וגם מסעדות אותנטיות. קולונאקי היא תשובה מצוינת לשאלה למה אתונה גם כשהקונטקסט הוא השקעה בנדל"ן וגם כשמחפשים יעד לחופשה מעניינת ומהנה, ולאורך רוב ימות השנה תמצאו בה תיירים רבים. בקולונאקי נמצאים הר הלקביטוס שהוא המקום הגבוה ביותר באתונה ובהתאם יש ממנו תצפית מצוינת, 4 בתי חולים וכן שגרירות ארה"ב.

פאגראטי (Pangrati)

אם תתבוננו על מפת שכונות אתונה תראו שבסמוך לקולונאקי שוכנת שכונת פאגראטי. זוהי שכונה ותיקה שבעבר גרו בה אינטלקטואלים, אמנים, פוליטיקאים ועוד. לאחר מכן היא איבדה מזוהרה, אבל בשנים האחרונות מתרחש בה תהליך ג'נטריפיקציה וערך הנכסים בה עולה.

נאה סמירני (Nea Smyrni)

שכונה קטנה ופופולרית בקרב היוונים (על מפת שכונות אתונה היא ממוקמת בחלק הדרומי). נאה סמירני מאוכלסת בעיקר במשפחות מהמעמד הבינוני-גבוה, והתחבורה בה מתנהלת באמצעות ה-Tram ואוטובוסים.

קליתאה (Kallithea)

שכונה גדולה שמאוכלסת גם היא במשפחות מהמעמד הבינוני-גבוה. יש בה גם סטודנטים רבים שלומדים באוניברסיטאות של השכונה, פארקים, מסעדות ובתי קפה, וכן 2 תחנות של המטרו. כשמתבוננים על מפת אתונה בעברית קליתאה היא בחלק הדרומי.

גליפאדה (Glyfada)

מוקד נוסף של מפת אתונה והסביבה היא גליפאדה – בגלל שמדובר על השכונה עם החופים הכי יפים בעיר. באופן טבעי התפתחו לאורך רצועת החוף ברים, בתי קפה, מסעדות וגם חנויות. הגישה אל גליפאדה היא בעיקר באמצעות ה-Tram.

קיפיסיה (Kifisia)

בחלק הצפוני של מפת אתונה תמצאו את קיפיסיה, המרוחקת כחצי שעת נסיעה במטרו ממרכז העיר. זהו פרבר עתיק, אלגנטי מאוד ואמיד, עם הרבה ריאות ירוקות (שמייצרות טמפרטורה אידיאלית בקיץ), בוטיקים מרשימים, מוזיאונים ומעדניות המציעות את מיטב התוצרת של המטבח היווני.

קאיסריאני (‎‎Kaisariani‎)

כאמור כדי להכיר את אתונה מפה לבד לא מספיקה, ואחת השכונות שמוכיחות זאת היא קאיסריאני – שכונה שלפני מאה שנים הייתה מחנה פליטים וכיום יש בה מלונות איכותיים לצד טברנות עממיות ובעיקר אופי שכונתי כמו פעם.

מפת מטרו אתונה

מידע חשוב נוסף לכל מי שמתעניין בהשקעה בבירת יוון הוא מפת מטרו אתונה – גם בגלל שאחד הגורמים המשפיעים על מחירם של נכסים באתונה הוא הקרבה לקווי מטרו, וגם כדי לתכנן סיור נדל"ן יעיל תוך שימוש בתחבורה הציבורית המצוינת שיש בעיר. מוזמנים להיעזר גם במפה זו:

 

במידה ותרצו להגדיל את התמונה, לאחר הלחיצה על הכפתור הכחול לחתו על התמונה באמצעות הקליק הימני ותבחרו "פתיחת תמונה בכרטיסייה חדשה". קו המטרו שצבוע בצבע צהוב הוא הקו העתידי שנבנה בימים אלה באתונה. חלק מהתחנות של הקו הצהוב יתחילו לפעול עד שנת 2027 וחלק מהתחנות יתחילו לפעול לקראת שנת 2030.

מפת שכונות אתונה – רשימת שכונות חלקית

מרכז אתונה

Exarchia, Kolonaki, Pangrati, Viktoria ,Dafni, Ilioupoli, Vyronas, Kaisariani, Zografou, Galatsi, Nea Philadelphia, Ambelokipi, Patisia, Historical Center, Omonia, Kypseli, Attiki

השכונות הצפוניות

Nea Lonia, Irakleio, Metamorfosi, Lykoverysi-Pefki, Kifissia, Penteli, Marousi, Vrilissia, Agia Paraskevi, Papagou-Cholargos, Chalandri, Filothei-Psychiko

השכונות הדרומיות

Glyfada, Elliniko-Argyroupoli, Alimos, Agios-Dimitrios, Nea Smirni, Palaio-Faliro, Kallithea, Moschato-Tavros

השכונות המערביות

Egaleo, Agia Varvara, Chaidari, Peristeri, Petroupoli, Ilion, Agioi Anargyroi-Kamatero

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון
דילוג לתוכן