מחירי דירות ביוון

מחירי הדירות ביוון

אם עבורך שוק הנדל"ן תמיד נחשב לאפיק ההשקעה האידיאלי, כנראה שכבר שקלת להפנות את המשאבים שלך לנכסים מעבר לים. רבות ממדינות אירופה מציעות כיום עסקאות נדל"ן במחירים שבישראל ניתן רק לחלום עליהם ולא פעם, בפי 2 משיעור התשואה ואף יותר. אם התחלת כבר את הבירורים שלך, אנחנו ככל הנראה ממש לא מפתיעים אותך עם הנתונים הללו. כיום, יוון היא ללא ספק אחד מהיעדים המזמינים ביותר להשקעות נדל"ן וכעת, אנו נמצאים בנקודת האל חזור. מעולם לא היה ולא יהיה זמן נכון יותר לבצע רכישה. אם תהית כמה עולה דירה ביוון, צוות Go Greece כאן כדי לעשות לך סדר. סקרנו עבורך במאמר זה כמה מהיעדים המשתלמים ביותר במדינה, את המגמות שחשוב להכיר ואת כל הנתונים שיסייעו לך להבטיח שיהיה באפשרותך לסגור עסקה משתלמת. אלו כמה מהדברים שחשוב לדעת על מחירי דירות ביוון.

מחירי דירות ביוון – שעת האפס

נכון לשנת 2022, מחירי דירות ביוון הגיעו לנקודת השיא ומכאן, הם צפויים רק לעלות. הנכסים ביוון ידידותיים יותר לתקציב מאשר בספרד או באיטליה. בדיוק כמו איטליה, גם יוון ממוקמת ברובה לחופי הים התיכון ומציעה חופים נקיים ומופלאים וימים שמשיים מפנקים כ-300 ימים בשנה. שיעור הפשיעה נמוך, המקומיים מסבירי פנים והמדינה עשירה באוצרות טבע שיד אדם טרם הצליחה לקלקל. על אף המשבר העמוק, השירותים הציבוריים ותשתיות הרווחה עדיין מציעים רמת חיים טובה. כל התנאים הללו הפכו את יוון לאבן שואבת למבקרים ומהגרים רבים לאחר תקופה ארוכה של קושי כלכלי שהוביל את יוון אל סיפה של פשיטת רגל ולהגירה שלילית חסרת תקדים.

עכשיו, ניתן להשיג עבור דירה ביוון מחיר חסר תקדים המהווה רק שבריר מהעלות שלה לפני תחילת המשבר. החדשות הטובות הן שמיסוי נדל"ן ביוון ידידותי למשקיעים יותר מתמיד. כיום ניתן ליהנות משיעור מס קבוע של כ-7% על הכנסות משכר דירה. הטבה זו זמינה גם למשקיעים זרים שאינם חברים באיחוד האירופי.

אז למה דווקא להשקיע ביוון בימים שלאחר מגיפת הקורונה?

מדינות רבות באירופה הושפעו עמוקות מהמשבר והדבר השפיע באופן ניכר גם על מחירי הנדל"ן. העובדה הזו מביאה עמה שאלה מתבקשת – למה יוון בהכרח? למעשה, דווקא העובדה שהמשבר לא השפיע באופן משמעותי על מחירי נדלן ביוון הופכת את המדינה כיום ליעד המשתלם ביותר. מינואר עד ספטמבר 2021 עלו מחירי הדירות ב-6.1% על בסיס שנתי. זה נכון גם לגבי נכסים ישנים וגם חדשים. בתשעת החודשים הראשונים של 2020, שיעור הצמיחה היה 4.9%. כרגע נראה שיוון חווה את תחילתה של תנופת בנייה. מינואר עד אוגוסט 2021, משקיעים זרים הזרימו מעל 797 מיליון יורו לכלכלה המקומית. יחד עם צרפת והולנד, יוון התבררה כאחת משלוש מדינות אירופה שהיוו בערך שלושת רבעי מהעלייה הכוללת של גוש האירו במחירי הנכסים. משקיעים רבים שתהו כמה עולה בית ביוון הופתעו לגלות שבאזורים בהם יכלו לרכוש דירה בכ-1,800 אירו למ"ר ביוון, המחירים קפצו באופן משמעותי. המגמה הזו צפויה להימשך ואלו מאיתנו שנשכיל להבין זאת ונחפש עבור דירה ביוון מחיר משתלם כאן ועכשיו – נוכל לרתום את העוצמה הזו להשקעה שלנו.

מחיר ממוצע למ"ר ביוון בשנת 2023 לעומת שנת 2022:

אזור מחיר למ"ר ב2023 (באירו) מחיר למ"ר ב2022 (באירו) שינוי %
אתונה (מרכז) 1.809 1.667 8,50%
אתונה (צפון) 2.800 2.538 10,30%
אתונה (דרום) 3.368 2.976 13,20%
אתונה (מערב) 1.635 1.471 11,20%
אתונה (מזרח) 1.837 1.837 10,20%
פיראוס 1.833 1.667 10,00%
פיראוס (פרברים) 1.500 1.327 13,10%
שאר מחוז אטיקה 1.778 1.707 4,10%
סלוניקי (עיר) 2.000 1.673 19,60%
סלוניקי (פרברים) 1.438 1.255 14,50%
שאר מחוז סלוניקי 826 806 2,50%
ארגולידה 1.587 1.481 7,10%

 

מחיר ממוצע למ"ר במדינות אירופה:

מדינה מחיר למ"ר (באירו)
אנגליה 3,337
צרפת (פריז) 10,600
ישראל (תל אביב) 19,000
ספרד 1,920
יוון 2,312

 

מחירי בתים ביוון – תנודות השוק בשנים האחרונות

על פי מדד הדיור של הבנק המרכזי של יוון, מחירי דירות ביוון הגיעו לשיא היסטורי ברבעון השלישי של 2008. אז הגיע המיתון שטלטל את הכלכלה בכל רחבי מדינות המערב. כתוצאה מכך, מחירי בתים ביוון צנחו ביותר מ-40% והגיעו לנקודת השפל בסתיו 2017. תוך שנה, המדינה יצאה מתוכנית הסיוע הפיננסי של האיחוד האירופי. חברות ואנשים פרטיים החלו להשקיע במשק הלאומי ומאז מחירי הנכסים שוב במגמת עלייה. בשנת 2020, העלות הממוצעת של בית או דירה הייתה נמוכה ב-35% מהשיא ההיסטורי.

כיצד המגמה השפיעה על מחירי הדירות באתונה?

בירת יוון תמיד נותרה יעד מרכזי למשקיעים זרים ומקומיים כאחד. העיר מתאוששת במהירות מהמשבר שנגרם על ידי המגיפה ומחירי הנכסים באתונה צפויים רק לעלות כאן בעתיד. גם כשזה מגיע למחירי השכירות באתונה, ממתינה הפתעה נעימה מאוד למשקיעים שהחלו לבחון כמה עולה לקנות בית ביוון – התשואה עשויה להיות גבוהה מאי פעם. אלו מאיתנו שנבחר להשכיר את הנכס שנרכוש באתונה, נוכל ליהנות משכר דירה הנע בין 350 אירו בפרברים המרוחקים ועד ל-1,200 אירו לחודש במרכז העיר. מדובר על תשואה שנתית שיכולה להגיע ל-8% בשנה ולעתים אף יותר.

אילו אזורים נוספים ביוון נחשבים לאטרקטיביים למשקיעים?

על אף שאתונה נחשבת כיום ללב ליבה של זירת המשקיעים, ישנם עוד כמה יעדים שכדאי לקחת בחשבון. מחירי דירות ביוון מתאפיינים בעלייה מתונה ואיטית יותר באזורים מחוץ לבירה ולכן, אם חיפשת דירה ביוון מחיר משתלם, אלו כמה אזורים נוספים שכדאי לבחון.

קורפו

ביוון יש כ-230 איים ראויים למגורים. עם זאת, לרוב האיים יש תכונה משותפת: תיירים אמריקאים ואירופים אוהבים לבקר בהם לחופשות קצרות טווח. קורפו נחשב לאחד מהאיים המבוקשים ביותר. באי נוכל להשיג נכס במחירים הנעים בין 800-3,500 אירו למ"ר, עליו נוכל לקבל מדי חודש 300-800 אירו.

כרתים

עד שנת 2019, שוק הנדל"ן בכרתים התאפיין בנפילה חופשית בלתי ניתנת לעצירה. רק עכשיו, המחירים מתחילים לעלות לאט אבל בטוח.. עם זאת, אם נשווה את מחירי הנכסים הנוכחיים לנקודת השיא שאפיינה אותם ב-2007, נראה שהשוק רחוק מלהתאושש. כשזה מגיע אל מחירי דירות ביוון, נראה שכיום כרתים מציעה נכסים במחירים הנמוכים ביותר. בכרתים אנו צפויים לשלם בין 1,524-2,000 אירו למ"ר. בין אם נלך על נכס תיירותי או נשכיר למקומיים, אנו צפויים ליהנות מדי חודש משכר דירה הנע על הטווח שבין 300-600 אירו לחודש.

סלוניקי

אחד הגורמים המשפיעים באופן המהותי ביותר על מחירי הדירות ביוון כיום הוא תנופת הבנייה שמגיעה כעת לשיאים חדשים. כניסתם של משקיעים זרים לעולם התשתיות והבנייה, מאיצה אף יותר את המגמה הזו. התנופה הזו מתחוללת כיום בכל האיים היווניים, אך אין ספק שסלוניקי היא מעוז התופעה הזו. בשנתיים הקרובות, אנו צופים שמחירי הנכסים באזור יזנקו באופן אדיר. אלו מאיתנו שניכנס לשוק הזה עכשיו, נגלה שאנו יכולים להפיק תשואה שמעולם לא חלמנו עליה. עבור נכס בסלוניקי נשלם כיום בפרברים 900-2,000 אירו למ"ר ובמרכז 1,500-2,500 אירו למ"ר. אנו אישית מאמינים שעקב הצפי לעלייה האדירה במחירים, מכירת הנכס בעוד כמה שנים תהיה המדיניות הנבונה ביותר. עם זאת, ככל שנבחר להשכיר את הנכס עד שנגיע לשעת הכושר למכירה, נוכל לקבל בין 300-800 אירו לחודש.

סנטוריני

אתר הנופש היוקרתי סנטוריני הוא אחד מהאזורים היקרים ביותר ביוון. תיירים שיודעים דבר או שניים על טעם טוב נוהרים מכל רחבי העולם אל גן העדן הים תיכוני הזה. אפילו למגיפה כמעט ולא הייתה השפעה על מחירי הדיור באזור. על אף שעדיין נוכל ליהנות מכל היתרונות של מחירי דירות ביוון, ככל הנראה נצטרך לשאת כאן במיסוי גבוה יותר. עבור נכס בסנטוריני נשלם היום בין 2,000-6,000 אירו למ"ר. אין ספק שמדובר במחירים גבוהים בהרבה מאלו שסקרנו עד כה. עם זאת, השכירות החודשית שנוכל לקבל יכולה להגיע עד ל-2,000 אירו לחודש.

מחירי דירות ביוון – הממוצע הארצי

אז לאחר שסקרנו כמה מיעדי ההשקעה המבוקשים ביותר, סביר להניח ששאלת את עצמך מהו המחיר הממוצע למ"ר בכל רחבי המדינה. נכון להיום על פי נתוני המדד הארצי, אנו צפויים לשלם במרכזי הערים בין 1,000-2,800 אירו למ"ר ובפרברים 850-2,500 אירו למ"ר. מחיר השכירות שנקבל יהיה במרכז בין 250-900 ואילו בפרברים 200-800, בהתאם למספר החדרים ולמידת הביקוש של השכונה שנבחר בה.

אז האם כדאי להשקיע בנדל"ן ביוון?

בהשוואה למדינות אחרות באירופה, עלות רכישת נכס ביוון היא משתלמת ביותר. מעבר לעובדה שמחירי נדל"ן ביוון נמצאים כעת בנקודה האידיאלית לרכישה, כפי שראינו התשואה אטרקטיבית מתמיד. אזרחים ישראלים יוכלו ליהנות מפטור מכפל מס ומהטבות מס נרחבות הזמינות למשקיעים זרים. אם כל זה לא מהווה סיבה מספקת להיכנס לשוק הזה, כדאי לזכור שאם נשקיע בנכסים בסכומים של 250,000 אירו ומעלה, נוכל לקבל גם ויזת זהב – אשרת שהייה במדינה. אין אף מדינה אחרת באירופה שמציעה כיום רף כה נמוך על מנת לקבל מעמד תושבות. הממשלה היוונית לא מתנה חיים במדינה כדי ליהנות מהתנאי הזה. נתונים אלו יכולים להפוך את ההשקעה לשער שלך אל האיחוד האירופי.

איש אינו יודע כמה זמן תוכנית זו תישאר תקפה וכמה שנים נותרו לנצל אותה לפני שתרד מהשולחן. כלכלת יוון מתאוששת במהירות לאחר משבר חריף שכמעט הוביל אותה לקריסה. בסופו של דבר, מדיניות עידוד ההשקעות תגיע לסופה ואיתה, הזדמנויות הפז שממתינות לנו. לכן, חשוב שנפעל במהירות. גם אם אין לך סכום לרכישת בית יוקרה או מתקן נופש, מחירי דירות ביוון מאפשרים כיום עלות כניסה נמוכה מאוד להשקעה משתלמת במיוחד. בין אם החלטת להשתמש בנכס בעצמך, להשכיר אותו או למכור אותו בחלוף השנים כשהמחירים יגיעו לשיאם, דבר אחד בטוח – עכשיו זה הזמן להיכנס אל השוק הזה.

אנחנו כאן כדי לפתוח עבורך את הדלת

כניסה לשוק חדש תמיד מלווה בחששות ואי ודאות. זוהי בדיוק הסיבה שהקמנו את Go Greece. הצבנו לעצמנו מטרה ברורה – להפוך לאוטוריטה מובילה להשקעות נדל"ן ביוון. כיצד אנו עושים זאת? על ידי השילוב המוקפד שבין ידע מקיף בעולמות הנדל"ן וההיכרות המעמיקה שלנו עם התרבות היוונית. איש מקצוע מנוסה, דובר יוונית שוטפת ועברית שפת אם, ילווה אותך לאורך כל הסיור שלך ויסייע לך לאתר את הנכס התואם לשאיפות וליכולות הכלכליות שלך. אנו מלווים אותך עד לסגירת העסקה ומסייעים לך למצות את המיטב מההשקעה שלך עם שירותי ייעוץ מס וניהול נכסים. למידע נוסף על מחירי דירות ביוון ועל תהליך הליווי המקצועי שלנו, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

תשובות לשאלות נפוצות

נכון להיום, סלוניקי צפויה להוביל את עליית המחירים במדינה ובשיעור המהיר ביותר. עם זאת, מחיר הכניסה להשקעה זו עשויה להיות גבוה יותר מהממוצע הארצי.

העלייה בהשקעות הזרות לצד הטיפול המיטבי של הממשלה בחוב הלאומי, ייצבו את הכלכלה היוונית ומשיבים גם את שוק הנדל"ן אל הנורמה שאפיינה אותו לפני המשבר.

אתונה, קורפו, סלוניקי וכרתים מסתמנים כיום כיעדים המשתלמים ביותר.

נכון להיום, התשואה הממוצעת עומדת על 5-8%.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן