השקעות נדל"ן באתונה

נדל"ן באתונה

אנו ב-Go Greece, מעמידים לרשותך את כל הידע והכלים הנדרשים כדי ליהנות מההזדמנות החשובה הזו להבטיח יציבות וביטחון לעתידך ולעתיד כל המשפחה.

יתרון יוצא דופן בביצוע השקעות נדל"ן באתונה

נשמח ללוות אותך לכל אורך הדרך ולסייע לך למצות את המיטב מההשקעה שלך. ההיכרות המעמיקה שלנו עם התרבות היוונית והקשרים הרבים שרקמנו באתונה בחלוף השנים, מאפשרים לנו לאתר עבורך נכס מושלם ולגייס לצידך את כל אנשי המקצוע שיסייעו לך לוודא שהרכישה שלך בטוחה, אמינה ומשתלמת.

אנשי נדל"ן מיומנים הדוברים יוונית שוטפת, עומדים לרשותך מסיור הנכסים הראשוני ועד להשלמת העסקה שלך וזמינים עבורך לכל אורך תקופת ההשקעה לכל אתגר שיעלה בהמשך הדרך. כל היתרונות הללו גם יחד, הופכים אותנו לכתובת הטבעית שלך עבור השקעות נדל"ן באתונה שנותנות תוצאות ומעניקות לך יציבות.

תקבל ליווי מלא לכל אורך התהליך לא רק במובן של ייעוץ וליווי העסקה. אנחנו נדאג גם לכל הבירוקרטיה שמצריך התהליך של רכישת נכס ביוון כמו פתיחת חשבון בנק, הנפקת מספר מס, תכנון מס, העסקת עורך דין, רואה חשבון ועוד.

רוצה לרתום את הניסיון והמיומנות שלנו להשקעות שלך?

כדי ללמוד עוד על מגוון השירותים שאנו מציעים, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

כל מה שכדאי לדעת על השקעה בנדל"ן באתונה

במהלך השנים האחרונות, יוון התגלתה כאחד משווקי הנדל"ן הפופולריים ביותר באירופה. אתונה, בירת יוון, זוכה במיוחד לתשומת לב רבה מצד משקיעים זרים. ישנם גורמים רבים שהפכו את המדינה לאבן שואבת להשקעות נדל"ן. מהמדיניות הממשלתית הנרחבת לעידוד השקעות זרות ועד הצניחה החדה במחירי הנדל"ן בעשור האחרון, ההזדמנות להיכנס אל שוק הנדל"ן באתונה מעולם לא הייתה מפתה כל כך.

כאן, נראה כיצד הפכה אתונה למוקד כה אטרקטיבי להשקעות ונפרט את כל הצעדים הנדרשים כדי להפיק את המיטב מתהליך השקעות נדל"ן באתונה.

אז למה השקעות נדל"ן באתונה הן הדבר החם הבא?

רבים שואלים את עצמם: למה אתונה מכל האפשרויות הזמינות היום באירופה להשקעות? ואכן, מדינות רבות באירופה ספגו מכה קשה בשנת 2008, כשבועת שוק המשכנתא התפוצצה. מחירי הנדל"ן ניחנו בנפילה חופשית והירידה הקיצונית ביכולת הקנייה של האזרחים הגבירה את הביקוש לשכירות יותר מתמיד. יוון הייתה ללא ספק אחת מהמדינות שספגה את הנזקים החמורים ביותר. כדי לצאת מהמשבר, יישמה המדינה מדיניות נרחבת לעידוד השקעות זרות. מחירי הנדל"ן הזולים משכו משקיעים רבים וכסף רב התחיל להיכנס לכלכלה היוונית. זה היה בדיוק טיפול ההחייאה שיוון הייתה זקוקה לו. זוהי גם הסיבה העיקרית לכך שכיום יוון היא יעד נחשק בקרב משקיעים רבים.

כשזה מגיע להשקעות נדל"ן, אתונה היא ללא ספק אחת הערים הפופולריות ביותר. על אף האתגרים הרבים שהביא עמו משבר הקורונה, כיום מחירי הנדל"ן בעיר מתחילים להתייצב ואף עולים באיטיות. זוהי למעשה הנקודה הטובה ביותר להיכנס להשקעה וליהנות מנכס שערכו רק יעלה. אבל מחירים נמוכים ופוטנציאל לעליית התשואה הם לא הסיבות היחידות לכך שהשקעות נדל"ן באתונה הן כה אטרקטיביות. אלו כמה מהיתרונות הבולטים ביותר בקניית בית באתונה.

חוויה עירונית תוססת ומרתקת

חשוב שנזכור, השקעה בנדלן באתונה היא לא רק רווחית, היא גם פותחת בפני בעלי הנכסים שער אל תרבות עתיקה, עשירה ומלאת חיים. כשיש ברשותנו דירה להשקעה באתונה, במובנים רבים השגנו לעצמנו בית שני מעבר לים. היסטוריה עמוקה ואמנות מגוונת הופכים את אתונה לאחת הערים האטרקטיביות באירופה. יחד עם החוויה האורבנית הססגונית, באתונה נמצאים גם חופים רבים ונוף גבעות מרהיב עין. השילוב בין חיים עירוניים עם המון הזדמנויות לבילויים וצריכת תרבות והתעשייה התיירותית השוקקת שלה, הופכת אותה ליעד נפלא שניתן לחזור אליו שוב ושוב. זו הזדמנות נהדרת עבורנו לנטוע שורש בעיר המופלאה הזו ובנוסף, כל אלו מבטיחים לנו שתמיד יהיו שוכרים וקונים פוטנציאליים שבדיוק כמונו, רוצים לטעום עוד מהעיר.

השקעות נדל"ן באתונה יכולות לזכות אותך בתושבות אירופית

כחלק מהמדיניות לעידוד השקעות באתונה, הנהיגה הממשלה היוונית את תוכנית "ויזת הזהב". במסגרת תוכנית זו, יוכלו משקיעים שירכשו נדל"ן באתונה וברחבי יוון בשווי של 250,000 אירו לפחות, להגיש בקשה לוויזת זהב ולקבל תושבות ביוון. מדובר ברף ההשקעה הנמוך ביותר, בפער ניכר, לעומת מדינות אחרות באירופה המציעות ויזת תושבות למשקיעים. אם תמיד רצית לקבל תושבות במדינה אירופית, רכישת נדלן להשקעה באתונה עשויה לפתוח בפניך את ההזדמנות המעולה הזו.

מיזמי נדל"ן באתונה צצים ללא הרף

אתונה מנהלת כיום את פרויקט הפיתוח העירוני הגדול ביותר באירופה. בשנים האחרונות החלה הקמת שורה ארוכה של מלונות 5 כוכבים, קניונים, מגוון רחב של מיזמי מגורי יוקרה, מרינת יאכטות ומאות פרויקטים לבניית דירות באתונה להשקעה. לפרויקט זה צפויה השפעה חיובית גדולה על כלכלת יוון תוך העלאת מחירי הנכסים. לכן, לצד העלייה המתונה שאנו רואים היום בשוק הדירות, סביר מאוד להניח שככל שמיזמי הפיתוח הללו ינועו קדימה, מחירי הדירות באתונה יקבלו דחיפה חזקה מעלה וכפועל יוצא מכך, גם התשואות שלנו משכירות או מכל מכירה עתידית.

מה חשוב לבחון לפני ביצוע השקעות נדל"ן באתונה?

עכשיו, כשהבנת מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן באתונה, הגיע הזמן להיכנס אל עומק תהליך קניית נכס ביוון. כמו בכל רכישת נכס חדשה, תהליך ההשקעה מתחיל בהיכרות מעמיקה של השוק. אלו כמה דברים שכדאי להקדיש להם תשומת לב כדי לקבל החלטה מושכלת ולבחור דירה להשקעה באתונה שתענה על הצרכים והציפיות שלך.

לבחור בשכונה המתאימה

כל השקעה בנדלן באתונה מתחילה בסיור בשכונות והיכרות עם טווח המחירים, סוגי השוכרים וההזדמנויות שממתינות בשכונות השונות. ישנן לא מעט שכונות מומלצות להשקעה באתונה. כל אחת מהן מביאה עמה יתרונות משלה. עם זאת, אם מעולם לא ביקרת באתונה בעבר ואין לך כל היכרות עם העיר, זה עשוי להיות מורכב למדי להתמצא. אחרי הכול, ללא היכרות עם התרבות המקומית, נתקשה מאוד להבין איזו מן אוכלוסייה מחפשת דירות באזור להשכרה, מהם האתגרים המרכזיים שבעלי דירות מתמודדים עמם ואלמנטים רבים אחרים. כדי להבטיח שנוכל להכיר את השכונה בה נבצע השקעות נדל"ן באתונה, כדאי שנקבל ייעוץ שיכניס אותנו אל לב העניינים. עם זאת, גם לפני שנקבל ייעוץ כזה, ישנם כמה דברים שנוכל לבחון בעצמנו. אלו כמה שאלות שכדאי להעלות:

 • האם האזור רגוע ושקט בערב?
 • האם יש פארקים או בתי קפה בקרבת מקום?
 • מה רמת מוסדות החינוך?
 • עד כמה יש תחבורה נגישה באזור?
 • אילו שירותים ציבוריים ומתקנים זמינים לתושבים?

 

כל אלו הם שיקולים לא פחות מקריטיים כשזה מגיע לבחירת נדל"ן להשקעה באתונה.

ככל שזה מגיע להזדמנויות לרכישת נדלן אתונה מתהדרת בכמה שכונות עיקריות בהן כדאי לרכוש דירה להשקעה באתונה:

גליפאדה

שכונת היוקרה הממוקמת בדרום אתונה, נחשבת לאחד המיקומים הזוהרים ביותר בעיר. בין אזורי המגורים השקטים והנעימים פזורים שלל בוטיקים יוקרתיים, מסעדות משובחות, שכונת גולף וחופים כיפיים ומפנקים שהתושבים מגיעים להירגע בהם. הרובע ידוע בתור הפנינה של הריביירה האתונאית ונכסי הנדל"ן שם הם מהמועדפים על מקומיים בעלי אמצעים. משמעות הדבר היא שאם אנו מחפשים דירות באתונה להשקעה עם מחיר כניסה גבוהה אך עם החזר משמעותי ויציבות יחסית בתחלופת הדיירים, מדובר באחת מהאפשרויות שבהחלט כדאי להקדיש להן תשומת לב.

קיפיסיה

קיפיסיה היא שכונה מקסימה הידועה בשל הגנים ואחוזות הפאר שמעטרות אותה. מדובר ברובע עסקי בו מתנהלות שלל חברות ובוטיקים מובילים בעיר. המיקום הנוח, מרכזי הקניות הרבים והקרבה למרכז העיר הופכים רכישת דירה להשקעה באתונה בסביבה זו לבחירה שמבטיחה לנו ביקוש גבוה.

קולונקי

אם תמיד רצית להחזיר בדירה להשקעה באתונה באחד ממתחמי הבילוי החמים ביותר בעיר, קולונקי היא הבחירה האידיאלית. מדובר כיום באחד ממוקדי חיי הלילה המועדפים על ידי תושבים ותיירים כאחד. האזור כולו גדוש בבתי קפה ומסעדות יוקרה, ממש בסמוך לפרלמנט ההלני וכיכר סינטגמה. מלבד מסעדות וחנויות, האזור הוא ביתם של משרדים, משרדי עורכי דין וקונסוליות זרות. זוהי שכונת עילית בה גרים התושבים העשירים ביותר של העיר. אז אם חיפשת השקעות נדל"ן באתונה שיעניקו לך את ההחזר הגבוה ביותר האפשרי ויש לך את היכולות והאמצעים להשקיע, מדובר במקום טוב להתחיל בו את החיפושים.

פלאקה

פלאקה היא אחת השכונות העתיקות ביותר באתונה. היא ממוקמת מתחת לגבעת האקרופוליס, אחד מציוני הדרך המובהקים ביותר של יוון. זו שכונה בעלת אופי ייחודי ומראה קלאסי. היא מובחנת באדריכלות היפהפייה והמיוחדת שלה, חנויות התיירים והטברנות המגוונות ושלל הכנסיות הביזנטיות שמעטרות אותה. זהו מוקד מושלם לרכישת דירות באתונה להשקעה המיועדות לתיירים.

פיראוס

פיראוס היא אחת השכונות העתיקות ביותר ובה מגוון רחב של בתים ניאו-קלאסיים רבים בני שתי קומות (פיראוס נחשבת לעיר בפני עצמה אך לרוב מתייחסים אליה כחלק מאתונה). היא מפורסמת בעיקר הודות לנמל שלה ממנו ניתן להגיע לכל איי יוון באמצעות מעבורת. באזור זה, ניתן למצוא כל מה שנדרש במרחק הליכה – ממסעדות ובתי קפה ועד לשלל חנויות, עסקים ושירותים ציבוריים. פיראוס ממוקמת 10 ק"מ דרומית-מערבית למרכז העיר אתונה וניתן להגיע אליה בקלות באמצעות מטרו. גם מיקום זה נחשב לאחד המוקדים העיקריים בקרב אנשים המחפשים אחר השקעות נדל"ן באתונה.

לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה

כחלק מתכנון השקעות נדל"ן באתונה, נצטרך לקחת בחשבון כי כמו בכל נכס שרוכשים מעבר לים, יהיה עלינו להסתייע באנשי מקצוע שינהלו את הנכס עבורנו. ישנן חברות מצוינות המציעות ניהול נכסים באתונה בעלויות סבירות למדי. עם זאת, חשוב שנכניס את העלויות הללו לתחשיב הכדאיות כדי להבטיח שלא יהיו לנו הפתעות בהמשך הדרך.

מומלץ לצאת לסיור נכסים מקצועי

הדרך הטובה ביותר להכיר את השוק היא להגיע למקום ולחוות אותו בעצמך. עם אנשי מקצוע שמכירים את השוק היווני ובקיאים בשפה, יהיה באפשרותך לסייר בשכונות המבוקשות ביותר ולהכיר ממקור ראשון אנשי מקצוע יווניים שיוכלו לסייע לך בכל שלב בדרך – מייעוץ משפטי ועד ניהול הנכס.  מעבר לעובדה שאנשי מקצוע יוכלו לסייע לך לבחור השקעות נדל"ן באתונה שיהיו מדויקות ליכולות ולהעדפות שלך, הם יוכלו לייעץ לך כיצד להפיק רווח מקסימלי מהנכס. היכרות עם שכר הדירה באתונה בהתאם לשכונות השונות וסיוע באיתור קבלני שיפוצים, מעצבים וכל אנשי המקצוע הנדרשים להטבת הנכס, כל אלו יוכלו לאפשר לך לתכנן את הצעדים הבאים בתבונה.

השאירו לנו פרטים כאן וקבלו מאיתנו את כל המידע הנדרש וייעוץ חינמי לגמרי שיעזרו לכם לגבש את ההחלטה החשובה בחייכם בתבונה.

רוצה ללמוד עוד על המוקדים האטרקטיביים ביותר בהן מוצעות דירות באתונה להשקעה? Go Greece מעמידה לרשותך את כל הידע הנדרש כדי לקבל החלטות מושכלות וליהנות מהשקעות נדל"ן באתונה המניבות לך תשואה מקסימלית. כאן ניתן לצפות במפת אתונה ולהתחיל לעשות את התחקיר המקדים לקראת סיור הנכסים שלך. יש לך שאלות נוספות? נשמח לסייע לך בכל עת. פשוט משאירים פרטים כאן והצוות שלנו מיד יחזור אליך.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

כל האתגרים שכדאי לזכור בהשקעות נדל"ן באתונה

אין ספק, רכישת דירה להשקעה באתונה פותחת בפנינו שלל הזדמנויות מרגשות. עם הידע המתאים וסיוע מקצועי ראוי, אין שום סיבה שלא נוכל להפיק את המיטב מההשקעה שלנו. עם זאת, חשוב שלא ניפול לשאננות. אם כבר התנסית בעבר בהשקעות, בוודאי כבר ידוע לך שצמד המילים "השקעה פאסיבית" הוא פיקציה. כמו בכל השקעה, יהיה עלינו לעבוד לא מעט לפני שנוכל ליהנות מפירות. כדי להבטיח שכל ההשקעה שלנו אכן תעניק לנו את התמורה שאנחנו מצפים לה, אלו כמה אתגרים שחשוב להחזיק בראש.

דירות באתונה להשקעה לרוב יזדקקו לשיפוץ

דירות למכירה באתונה מוצעות כיום בשכונות רבות ברחבי העיר. עם זאת, במשך עשורים לא קודמו מיזמי התחדשות עירונית. למעשה, רק עכשיו החל פיתוח משמעותי מזה תקופה ארוכה. כתוצאה מכך, רוב הנכסים ביוון הם היסטוריים ועל בעלי הנכסים להשקיע לא מעט על מנת לשוות להן מראה מודרני ולהבטיח שיהיו בהם כל המתקנים שדיירים מחפשים היום. שיפוץ נרחב כזה לעתים קרובות לא ידרוש רק עבודות "קוסמטיקה", אלא השקעה ברמת התשתית. כדי להבטיח שניתן יהיה להפיק את המרב מההשקעה, חשוב להסתייע באיש מקצוע שיוכל להעריך את עלות העבודות מראש, לבדוק את מצב הבניין לפני רכישה ולסייע לך לבחון את הצעדים שלך.

בסופו של יום השקעות נדל"ן באתונה זמינות בעלויות נמוכות בהרבה מאשר ברבות ממדינות אירופה. כל  שעלינו לעשות הוא רק לכלול את עלות השיפוץ במחיר הרכישה שלנו. בסופו של דבר, זהו בעיקר עניין של נקודת מבט.

ניסיונות הונאה

גם ביוון, בדיוק כמו בישראל, שוק הנדל"ן לא חף מקומבינות. משקיעים רבים שאינם ערניים, מגלים כי רכשו נכסים משועבדים או עם חובות, או שכלל לא ניהלו את העסקה עם בעל הנכס החוקי. זהו אתגר שאפשר להימנע ממנו מאוד בקלות – פשוט לשאול הרבה שאלות, לבצע תחקיר מעמיק ומעל הכול, להסתייע באנשי מקצוע שמכירים היטב את השוק. אלו כמה עקרונות שחשוב להקפיד עליהם בעת פגישה עם בעל נכס:

 • לא משלמים אגורה לפני שרואים את הנכס
 • לערוך בדיקה ברישום המקרקעין כדי לוודא שהנכס אכן מותר למכירה וכי אין שום סיבוך שכדאי לדעת עליו
 • לבדוק את הלגיטימיות של המוכר מול ייעוץ משפטי
 • לערוך בדיקה בעין בנכס ולוודא שלא מחכות לנו שום הפתעות
 • לפני הכול, לא חותמים על שום דבר לפני ליווי של עורך דין ובוודאי שלא מגיעים לשום הסכמה מחוץ להסכם רכישה רשמי וחתום נוטריונית

 

עם מעט ערנות וסיוע מהגורמים הנכונים, ניתן להימנע לחלוטין מניסיונות הונאה והפתעות לא נעימות בעת התנסות בהשקעות נדל"ן באתונה.

הגבלות רכישה

ישנם אזורים רבים שהחוק אוסר למשקיעים זרים לרכוש בהם נכסים. אם הוצעה לך דירה להשקעה באתונה, חשוב לברר כי היא אינה מוגדרת בתחום זה. נכסים באזורי גבול, למשל, אסורים לרכישה.

השקעות באתונה – איך מתבצע התהליך?

אחרי שסקרנו את כל מה שחשוב לדעת על שוק הנדל"ן וכיצד בוחרים דירות באתונה להשקעה שיענו על הצרכים והציפיות שלנו, הגענו לשאלת השאלות – איך מתחילים? אלו כל הצעדים שיהיה עליך לבצע שבסופם, יעמוד לרשותך נכס יווני שכולו שלך.

הכול מתחיל בתחקיר מעמיק

בשלב הזה, כנראה שיש לך לא מעט נקודות חשובות להתחלה. עברנו על כמה מהשכונות המומלצות ביותר להשקעה, הסברנו על האתגרים והיתרונות והבנו אילו חוזקות מציע השוק היווני. כעת, נשאר לנו רק להתחיל לחפש נכס מתאים. הדרך הטובה ביתר להתחיל היא להסתייע במקורות מידע ברשת כדי ללמוד על הצעות נדל"ן משתלמות. דירות למכירה צצות במהירות בפלטפורמות המכירה והמגוון רחב מאוד. ישנם גם לא מעט נכסים הזמינים במכירות פומביות. כאן, כמובן שיהיה עלינו להעמיק היטב ולהבין בדיוק למה אנו מתחייבים. לעתים קרובות המחירים הנמוכים עשויים להעיד על צורך בשיפוץ יקר ומקיף.

כדי להבטיח שיעמדו לרשותך ההזדמנויות הטובות ביותר, הדרך הטובה ביותר לבצע את התחקיר הוא בעזרת אנשי מקצוע שמכירים את השוק היווני מבפנים. סביר מאוד להניח שסוכנים מיומנים כאלו יוכלו לחשוף אותך להצעות שלא זמינות בהכרח בפלטפורמות בינלאומיות ולסייע לך לחפש נכסים באזורים האידיאליים עבורך.

לצאת לסיור נכסים

ברוב המקרים, אמנם, תהליך התחקיר הראשוני הוא בעיקר חוויה מלמדת. היא בהחלט חשובה ותסייע לך להבין מי נגד מי. עם זאת, לרובנו קשה לקנות חתול בשק ובצדק. הדרך הטובה ביותר, אם כן, למצוא דירות באתונה להשקעה, היא לצאת לדרך ולראות אותן בעצמך. בסיור הנכסים, יהיה באפשרותך לבקר בשכונות, להרגיש את האווירה בהן ולהתוודע לשלל היתרונות והאתגרים שמאפיינים אותן. זה ייתן לך גם הזדמנות לדבר עם תושבים בעצמך וללמוד מה הם מחפשים בנכס האידיאלי עבורם להשכרה. בסופו של יום, השקעות באתונה, כמו כל השקעה, דורשות היכרות מעמיקה עם השוק הרלוונטי. היכולת שלך לחוות את האזור בעצמך, תקבע במידה רבה את טווח האפשרויות שיעמוד לרשותך ואת הידע שישמש אותך לקבלת ההחלטה.

לכן, אנו אישית מאמינים שסיור נכסים עם איש מקצוע שמכיר את התרבות היוונית היטב ודובר יוונית ועברית, היא יתרון שפשוט אסור לוותר עליו. ליווי מקצועי נכון יוכל לתווך עבורך אתגרים רבים בתהליך התחקיר שלך ולסייע לך למצוא נכסים שתואמים לכל הציפיות שלך. בנוסף, סביר מאוד להניח שיהיה לך הרבה יותר קל לכסות שטח מקסימלי של העיר במינימום זמן כשמלווה אותך איש מקצוע שבקיא בעיר ובהזדמנויות שנמצאות בה עבור משקיעים.

הנפקת מספר מס

כדי לבצע כל עסקה גדולה ביוון, חשוב שיהיה לך מספר מס. מספר זיהוי זה המונפק על ידי רשויות המס, המכונה גם AFM (ΑΦΜ ביוונית), נועד כדי לחשב את חבות המס שלך מכל עסקה שתתבצע ומהווה תנאי מקדים לכל סגירה שתהיה מול המוכר. כדאי להנפיק את המספר בשלב מוקדם יחסית בתהליך איתור הנכסים שלך, מכיוון שאם כבר יהיה לך מספר כשהעסקה לקראת סגירה, העניינים ירוצו הרבה יותר מהר וביעילות.

בחירת הנכס המועדף

הגענו לרגע המיוחל. לאחר חיפוש מפרך ומעבר בין שלל דירות, מצאנו דירה להשקעה באתונה שאנו מרגישים שנולדה במיוחד עבורנו. לפני שנעשה בחירה סופית, חשוב שנרחיב כמה שיותר את החיפוש שלנו. ההזדמנויות להשקעות נדל"ן באתונה הן מגוונות מאוד ורובנו נעשה עסקה כזו רק פעם אחת בחיינו. כדאי שנוודא שאנו עושים זאת על הצד הטוב ביותר. גם לאחר שהרגשת שהשתכנעת לחלוטין, תמיד כדאי לבצע ביקור נוסף בנכס. לעתים קרובות הביקור השני הוא זה שיקבע היכן בסופו של דבר כדאי להשקיע. עכשיו, מגיע רגע האמת – העסקה יוצאת לדרך.

קבלת ייעוץ משפטי ופיננסי

בשלב הזה, כדאי להתחיל לגייס לצידך אנשי מקצוע שבקיאים בחקיקה והרגולציה היוונית באופן מעמיק. במסגרת השקעות נדל"ן באתונה, יהיה עלינו לעמוד בתקנות רבות ולבצע את כל תהליך הרכישה בהתאם לשלבים מוקפדים וברורים. כדאי להיוועץ בעורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין שיסייע לך לוודא שהחישוב שלך נכון ושלקחת בחשבון את כל ההיבטים בכל הקשור לעלויות הנלוות. עורך הדין יוכל לסייע לך לערוך בדיקת רקע לבעל הנכס, לבדוק ברישום המקרקעין ולהעניק לך מידע רב ערך על מסלולי המשכנתא שעשויים להיות זמינים לך.

הגשת הצעת רכישה

כאן הדברים מתחילים להיעשות מורכבים. אחרי הכול, אנו נכנסים כאן לרכישה עוד לפני שיש לנו את כל הכסף ביד. לכן, חשוב להגדיר עבור עצמנו מראש מה התקציב שלא נחרוג ממנו. כדאי לקחת בחשבון את כל הגורמים כמו שערי חליפין, זמינות משכנתא ותעריפי מיסוי לפני שנציין את המחיר. כמובן שחשוב שננקוב במחיר ריאלי שיאפשר משא ומתן רציני.

ניהול המשא ומתן

לישראלים רבים יש נטייה להאמין שאף אחד לא יכול עליהם בהתמקחות ומשא ומתן. עם זאת, חשוב שנזכור. אנחנו לא מתמקחים כאן על מציאות בשוק הפשפשים. רכישת נדל"ן היא תהליך מורכב וסבוך וכל היבט בה עשוי להשפיע על הרווח שלנו באופן משמעותי. לכן, חשוב שנקבל ליווי וסיוע גם בתהליך המשא ומתן. ההיכרות של צוות Go Greece עם השחקנים המובילים בשוק ועם המגמות שמאפיינות אותו, מציידת אותנו בידע יקר ערך שיוכל לשחק לטובתך בכל משא ומתן. אנו נסייע לך למצות את המיטב מהעסקה ובעיקר, נשקף עבורך מתי המחיר שקיבלת הוא הטוב ביותר שניתן להשיג.

לצד קביעת מחיר הרכישה הסופי, נבחן את כלל החיובים הנלווים שמצטברים למחיר הנכס, כמו מע"מ. למרות שהמע"מ נמוך יחסית כרגע, יהיה סכום מסוים שיהיה עליך לשלם ככל הנראה. עורך הדין שנעמיד לרשותך יסייע לך לבצע הערכה מדויקת.

עריכת חוזה ראשוני

מטרת החוזה הראשונה היא לוודא שהדירה תהיה שמורה לנו. כדי שאכן נבטיח שזה יקרה, יהיה עלינו להפקיד סכום קטן. ברוב המקרים, פיקדון שמירת הנכס עומד על כ-10% מערך הנכס הכולל. פיקדון זה מבטיח למוכר שהעסקה אכן תמומש. אך לפני כן, יש לתת לעורך הדין שלך לטפל בהיבט המשפטי של העסקה. עורך הדין יעבור על החוזה ויוודא שמדובר בהסכם סטנדרטי וכי הוא מגן עליך מכל תרחיש שעשוי לעלות בהמשך הדרך.

בשלב זה, ומוטב שאפילו בשלב מוקדם יותר, יהיה עליך גם להתחיל להניע תהליך פתיחת חשבון בנק ביוון ובמידת הצורך, להגיש בקשה למשכנתא. מכאן, הדרך אל סגירת העסקה והרכישה בפועל כבר יחסית קצרה. ברוב המקרים, מרגע עריכת החוזה הראשוני ועד הרכישה בפועל, יחלפו מספר חודשים בלבד.

עריכת שטר המכר הסופי

לאחר שעורך הדין שלך יסקור היטב את כלל ההיבטים המשפטיים סביב המוכר, הנכס וההסכם ולאחר שיחושבו כלל המיסים הכרוכים בעסקה ויובהר מעבר לכל ספק שהרכישה עומדת בכל התקנות וההגבלות, ניתן יהיה סוף סוף לחתום על החוזה הסופי ולהנפיק שטר מכר.

את השטר יש לערוך בסיוע נוטריון. לאחר מכן, יהיה עליך ועל המוכר לחתום על השטר כדי לבצע את העסקה הסופית מול הנוטריון. לאחר שהדבר ייעשה, הנוטריון יבצע את תהליך רישום העסקה ברשומות הציבוריות.

אילו מסמכים נדרשים לביצוע השקעות נדל"ן באתונה?

על מנת לרכוש דירה להשקעה באתונה, יהיה עליך להחזיק במסמכים הבאים:

 • דרכון בתוקף
 • AFM (מספר רישום מס)
 • ויזה תקפה המאפשרת כניסה ליוון
 • הוכחת מגורים
 • עותק של דוחות המס

 

אילו עלויות נלוות כרוכות במהלך רכישת דירות באתונה להשקעה?

מלבד מחיר הנכס הבסיסי, ישנן עוד עלויות רבות שיהיה עלינו לשאת בהן. מודעות לכל העלויות הללו מראש יאפשרו לך לתכנן את הצעדים שלך בצורה חכמה ולוודא שהמחיר שקיבלת אכן תואם את היכולות שלך וישאיר לך בידיים תשואה משתלמת באמת. אלו כמה מהעלויות הכרוכות ברכישת דירות באתונה להשקעה:

 • מיסוי – מס רכישה עומד בין 3-4% בהתאם לשווי הנכס. עורך הדין שלך יוכל לסייע לך לבצע חישוב מדויק של חבות המס שלך בשלב מוקדם של העסקה.
 • מע"מ – במקרים מסוימים עשוי להיות פטור ממע"מ, אנשי המקצוע שלנו יוכלו לסייע לך לבחון את החיוב המדויק שיהיה עליך לשאת בו.
 • הוצאות משפטיות – לרוב יעמדו על כ-1-2% משווי הנכס.
 • אגרות רישום מקרקעין: 0.48% עד 0.68% מערך הנכס.
 • שכ"ט נוטריון: 0.80% עד 1% מערך הנכס.
 • עמלות העברת כספים – לעתים קרובות תידרש העברת כספים מהחשבון שלך בישראל לחשבון הבנק היווני שלך. העברות אלו כרוכות בעמלות גבוהות לא פעם. חשוב לבחון אותן מראש.
 • שיפוצים ריהוט ואבזור – כמובן שיהיה עלינו להשקיע לא מעט כדי להפוך את הנכס לאטרקטיבי ולשפר את התשואה שנוכל להפיק ממנו. העלויות משתנות בהתאם לעבודות שיידרשו בנכס והבחירות האישיות שלך.

 

חשוב לדעת כי ישראל ויוון מנהלות ביניהן אמנת מס, מה שאומר שחבות המס שנישא בה ביוון תהיה היחידה שיהיה עלינו לקחת בחשבון. לא יהיה כל צורך לשלם מס על ההכנסות שלנו לרשויות המס בישראל.

הסיוע הנכון יכול לעשות את כל ההבדל בהשקעות נדל"ן באתונה

כפי שראינו, המסע לרכישת דירה להשקעה באתונה הוא סבוך ומורכב. בכל שלב בדרך, הידע המעמיק, הבקיאות בתקנות ובמגמות וההיכרות עם השוק המקומי עשויים לעשות הבדל משמעותי בהזדמנויות שיעמדו לרשותך. כל החלטה, עשויה לחסוך או לעלות לך הון תועפות ולהשפיע על הרווחים שיעמדו לרשותך לאורך שנים.

אנו ב-Go Greece יודעים עד כמה הצעד הזה עשוי להיות גדוש במתחים וחששות. אנו כאן כדי לאפשר לך להיכנס אל העסקה בעיניים פקוחות, ראש מורם ותחושת ביטחון. זה הזמן לגייס לצידך אנשי מקצוע שישמשו כשגרירים שלך ביוון ויפעלו בכל החזיתות כדי לוודא שהעסקה שעומדת לרשותך היא הטובה ביותר שניתן להשיג עם האמצעים, היכולות והדרישות הייחודיות לך.

בכל שלב בתהליך ההשקעה שלך, מלווים אותך מומחים מכל קצות הקשת המקצועית הנדרשים לביצוע השקעות באתונה ומעניקים לך את כל התובנות והידע הנדרשים להשלמת העסקה. יחד, נסייע לך לאתר דירות באתונה להשקעה בשכונות הנחשקות ביותר, במחירים משתלמים ועם פוטנציאל אדיר לרווח.

רוצה ללמוד עוד על מעטפת השירותים הנרחבת שאנו מציעים? ללמוד עוד על השקעות נדל"ן באתונה? כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר והצוות שלנו יחזור אליך בהקדם האפשרי.

תשובות לשאלות נפוצות

הבירה היוונית מציעה כיום מגוון רחב של נכסים במחירים משתלמים ובשכונות מבוקשות מאוד. כיום, ערך הנדל"ן בעיר מתחיל לעלות, מה שהופך כל רכישה בעיר להזדמנות לעלייה משמעותית בתשואה בהמשך הדרך.

כן, הרכישה כרוכה במס רכישה, מע"מ ואגרות נוספות. עם זאת, כיום יש הטבות מס נרחבות למשקיעים זרים. בנוסף, אמנת המס בין ישראל ליוון מאפשרת לך להימנע מכפל מס.

נכון להיום, כל השקעת נדל"ן בשווי מעל 250,000 אירו יכולה לזכות אותך בוויזת זהב שתעניק לך תושבות יוונית.

Go Greece מספקת עבורך את כל הכלים והשירותים הנדרשים למשקיעים המעוניינים להיכנס לשוק היווני. מסיור נכסים בשכונות אתונה, דרך ייעוץ משפטי ופיננסי ועד לסיוע בניהול הנכס – הכול זמין לך תחת קורת גג אחת.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה באתונה – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן