האם כדאי לקנות דירה ביוון?

האם כדאי לקנות בית ביוון

בעלות על נכס נדל"ן במדינה זרה נעשית חלום נפוץ יותר מתמיד בקרב ישראלים רבים. בהתחשב בכל היתרונות שאפיק השקעה כזה מציע, זה ממש לא אמור להפתיע אותנו. הזדמנויות רבות ממתינות לנו במדינות אירופה השונות לרכישת נדל"ן במחירים נמוכים בהרבה מהשוק הישראלי ועם תשואה כמעט כפולה. אלו מאיתנו שכבר ויתרו על החלום לבנות בית בישראל, עשויים לגלות שבמרחק של שעה/שעה וחצי טיסה, מדובר בהרבה יותר מפנטזיה.

אכן, משקיעים רבים כבר הבינו שנכסי נדל"ן באירופה מספקים הזדמנויות השקעה נגישות יותר, אך מתחבטים אודות המדינה בה יבחרו לבצע את ההשקעה. אחד המיקומים המועדפים ביותר באירופה שפיתו אנשים לרכישת נכס הוא יוון. בשנים האחרונות, אלפי משקיעים זרים זכו לקנות בית במדינה המופלאה הזו. שוק הנדל"ן היווני מלא בהצעות מרגשות ומשתלמות עם תשואות שנתיות גבוהות. עם הליווי המקצועי הנכון וזיהוי ההזדמנויות המתאימות לך, ניתן להפוך את החסכונות שיושבים לך בבנק לנכס מניב שיספק לך הכנסה פאסיבית ונוחה עם עליית ערך מתמדת. אז אם שאלת את עצמך האם כדאי לקנות דירה ביוון ומהם היתרונות שאפיק ההשקעה הזה מציע לך, צוות Go Greece חיבר עבורך כאן מדריך מקיף על יתרונות נדל"ן באתונה שיכניס אותך לעניינים.

ליהנות מכל הברכות של פנינת התיירות בים התיכון

אח, יוון! אם רק נעצום את העיניים לרגע ונדמיין לעצמנו את החוויה היוונית, רובנו נדמיין חופים לבנים, מים כחולים וצלולים, טברנות תוססות ועמוסות כל טוב וצלילים שנכנסים ישר אל הנפש. אז למה בעצם שנסתפק בהרפתקאות קצרות בפנינה של הבלקן כשנוכל להשתקע בה? נכס ביוון מאפשר לנו למנף את העוצמה התיירותית האדירה של יוון ולקחת בה חלק.

אין ספק, השקעה בנכס ביוון הולכת להיות ההחלטה הטובה ביותר שקיבלת כשזה מגיע לבניית העתודות הכלכליות שלך. לנדל"ן יש כוח ששום השקעה בשוק ההון לא תוכל להבטיח לך – היציבות שבבית. נכס מקרקעין הוא אפיק השקעה שניתן לגעת בו, לחוש אותו ולחוות אותו. לא משנה אילו תנודות יתחוללו בשוק, כולנו זקוקים לקורת גג. כל עוד נבצע מחקר מעמיק ונכיר שכונות להשקעה באתונה שמציעות את היתרונות המשתלמים ביותר, נוכל לא רק להבטיח לנו יציבות, אלא צמיחה מתמדת. לכן, מעבר לשאלה האם כדאי לקנות דירה ביוון, כדאי מאוד שנשאל את עצמנו היכן ובאיזה אופן כדאי שנבצע את הרכישה.

להבדיל ממדינות רבות אחרות באירופה, אנחנו ממש לא חייבים לרכוש מתקן נופש כדי ליהנות מהזדמנויות בשוק התיירות. תיירים רבים מחפשים כיום אחרי דירות מגורים להשכרה דרך AirBnB. בין אם נלך על אתונה או באחד האיים התיירותיים בסביבה, נוכל למקסם את התשואה שלנו באופן משמעותי. בעוד שמדמי שכירות חודשיים סטנדרטיים נוכל לעשות תשואה של 5-8%, אם נשכיר את הדירה בתעריפים יומיים לתיירים, נוכל להגיע גם עד ל-12% תשואה שנתית. ניהול נכון של הנכס ושיתופי הפעולה הנכונים ביוון יאפשרו לך למצות את המיטב מהנכס.

קניית דירה ביוון תזכה אותנו בהטבות מס מהאטרקטיביות ביותר באירופה

ליוון אכן יש הרבה מה להציע לזרים שמשקיעים במדינה. למעשה, הממשלה היוונית פועלת באופן אינטנסיבי על מנת לעודד זרים להשקיע בקניית דירה ביוון. אחת הדרכים המרכזיות בהן היא עושה זאת, היא להציע הטבות מס משתלמות במיוחד. אלו רק כמה מההטבות שנוכל ליהנות מהן בעת קניית דירות להשקעה ביוון:

אמנת המס בין ישראל ליוון

ישראל ויוון מנהלות ביניהן אמנה למניעת כפל מס. בפועל, האמנה הזו מאפשרת לנו להימנע מתשלומי מס לממשלה הישראלית. על כל רווח שנעשה משכירות, או ממכירת הנכס שלנו ברווח יחול אך ורק מיסוי בהתאם לחוק היווני. כפי שמיד נראה בהמשך, שיעורי המיסוי הללו נמוכים בהרבה מאלו שחלים בישראל, ולמעשה, גם מאלו שחלים ברבות ממדינות אירופה. לחץ כאן לקריאה נוספת על אמנת המס בין ישראל ליוון.

מס הכנסה מהנמוכים באירופה על נדל"ן

אנו צפויים לשלם על הכנסות שנתיות של עד 12,000 אירו 15% מס הכנסה בלבד. עם זאת, אם הכנסותינו השנתיות לא יעלו על 10,000 אירו, נהנה מהנחה נוספת ונשלם 9% בלבד. מדובר באחד משיעורי המיסוי הנמוכים ביותר מבין מדינות האיחוד.

פטור ממס שבח וממע"מ

נכון להיום, הממשלה היוונית אינה גובה מס רווחי הון על נדל"ן. רק על מנת לסבר את האוזן, בישראל נשלם 25% מס על כל רווח עודף שנפיק ממכירת נכס. יוון השהתה את מס השבח ומאפשרת למשקיעים זרים ליהנות מרווח נקי על כל מכירה. רק נתון זה לבדו, הופך עסקאות "פליפ" ביוון למשתלמות במיוחד.

בנוסף, ככל שנרכוש נכס ישן שגילו עולה על 6 שנים, יחול גם פטור מלא ממע"מ. אם בחרנו ללכת על רכישת דירה באתונה לצורך שיפוץ, נוכל ליהנות משתי ההטבות. סביר מאוד להניח שנכס כזה יהיה במחירי שוק נמוכים בהרבה מאשר רכישת דירה חדשה ועל הדרך, נוכל ליהנות מפטור ממע"מ וממס השבח לאחר שנמכור את הנכס.

ומה לגבי מס הרכישה?

גם כאן, מחכות לנו רק הפתעות נעימות. בעוד שבישראל מס הרכישה לעתים קרובות הוא הגורם שעליו עסקאות יכולות לקום או ליפול, ביוון מס הרכישה יעמוד על 3.09% בלבד משווי הנכס.

יעד נוח, קרוב ונעים

כולנו רוצים ליהנות מהכנסה פאסיבית. לכן, אנחנו שואפים להימנע כמה שיותר מטרטורים ואי נוחות בדרך אל רכישת הנכס המניב שלנו. במקום לרכוש נכס ביעד רחוק ולהסתבך במדינה שאין לנו מושג איך לגשת בה אל הגורמים השונים, למה שלא נדאג שתמיד יהיה לנו נכס בקרבת מקום וביעד תיירותי שתמיד כיף לקפוץ אליו? אתונה נמצאת ממש כאן מעבר לפינה עבורנו. כישראלים, האלמנט הזה הופך כל השקעה לאטרקטיבית יותר. נוכל תמיד לקפוץ ולבחון מה הולך עם הנכס כשהטיסה במחיר רצפה. יוקר המחיה ביוון הוא נמוך מאוד ויאפשר לשהות שלך להיות נעימה וזולה. על הדרך, ניהנה מאורח החיים הקליל והשלו שיוון מציעה. אין ספק שאם כבר עלינו להתחייב למדינה מסוימת ולחזור אליה שוב ושוב, יוון מציעה המון יתרונות שאי אפשר להתעלם מהם. אז בעוד שמשקיעים ברחבי העולם תוהים האם כדאי לקנות דירה ביוון, לישראלים שבינינו כמעט אין מה להתלבט. עבורם, מדובר בהשקעה קל"ב.

יעד ידידותי במיוחד למשקיעים

לא רק התושבים היווניים הם מסבירי פנים ומכניסי אורחים, גם הממשלה היוונית הולכת לקבל אותך בסבר פנים יפות. כאמור, כיום חלה מגמה של עידוד השקעות זרות ביוון. כחלק מתהליך קניית בית ביוון, תעמוד לרשותנו האפשרות לקבל ויזת זהב. כלומר, תושבות יוונית הזמינה למשקיעים זרים התורמים באופן משמעותי לכלכלה היוונית. כל עוד נקנה בית בשווי של 250,000 אירו לפחות, נוכל ליהנות מההטבה הזו. הוויזה הזו תאפשר לך לקבל גישה ללא ויזה לרבות ממדינות אירופה וממגוון הטבות נוספות הזמינות לרוב רק לאזרחים אירופיים. בין השאר, נוכל לקבל הטבות משמעותיות לפתיחת עסקים ביוון. במובן הזה, רכישת נכס ביוון היא תחילתה של ידידות מופלאה שתאפשר לך להפוך את יוון לבית השני שלך. אלו שעד לפני שנים ספורות עוד לא היו בטוחים האם כדאי לקנות דירה ביוון, מזנקים כיום על ההזדמנות לוויזת הזהב ומגלים עד כמה נכס באתונה יכול להיות משתלם.

האם כדאי לקנות דירה ביוון מבחינת התשואה?

אז בואו נדבר תכלס. ראינו שהטבות המס משתלמות ושמגוון הנכסים מאפשר טווח אפשרויות רחב. עם זאת, שאלת השאלות שעלינו לבחון היא כמה תשואה נוכל להפיק והאם אכן מדובר בשינוי משמעותי לעומת השוק הישראלי.

נבחן תחילה את מחירי הנדל"ן הממוצעים ביוון לעומת מדינות אחרות:

מדינה מחיר למ"ר (באירו)
אנגליה 3,337
צרפת (פריז) 10,600
ישראל (תל אביב) 19,000
ספרד 1,920
יוון 2,312

 

באתונה, נוכל למצוא כיום דירות בשכונות מבוקשות במחיר ממוצע של כ- 165 אלף אירו. אם ניקח בחשבון ששכר דירה באתונה עומד כיום בממוצע על כ-700 אירו בחודש, התחשיב שלנו הוא די פשוט. הכנסה שנתית של 8400 אירו (700*12) על נכס בשווי 165 אלף אירו מותיר בידינו תשואה שנתית של כ-5%. עם זאת, ככל שנשקיע בשכונות היוקרתיות של אתונה ונשיג דיירים איכותיים, נוכל בקלות גם ליהנות משכר דירה של 1000 אירו בחודש. אם נבחר לייעד את הדירה שלנו לתיירים על בסיס יומי, התשואה הזו יכולה לזנק בקלות להרבה מעל 8%. שיעור התפוסה בפתרונות הדיור לתיירים כיום עומד על 70% ונמצא בעלייה מתמדת. בהתחשב בעובדה שהתשואה הממוצעת על השקעת נדל"ן בישראל עומדת כיום על 3-4% לשנה, מדובר בהבדל ניכר. אם נוסיף לכך את הטבות המס, הרווח שנוכל להשאיר בידינו יהיה משמעותי מאוד.

האם נהיה תמיד תלויים רק בתיירים?

חשוב שנבין, המשבר הכלכלי עדיין נותן את אותותיו ביוון. לרוב התושבים כיום אין את היכולת לקנות בית. מצב זה יוצר היצע עצום של נכסים למכירה וביקוש גבוה להשכרה. בתנאי שוק כאלו, יהיה לנו קל מאוד למצוא שוכרים ולהבטיח שכר דירה משתלם. לכן, אנו ממש לא תלויים רק בשוכרים למטרות תיירות.

מגמה נוספת שחשוב שניקח בחשבון היא שמספר הסטודנטים באתונה עלה בעשרות אחוזים בשנים האחרונות. משפחות רבות שבעבר היו שולחות את ילדיהן לאוניברסיטאות ברחבי אירופה, נאלצות כעת להתמודד עם אתגרים כלכליים. לכן, כיום האוניברסיטאות באתונה מלאות מתמיד. הסטודנטים הללו זקוקים לפתרונות דיור בעיר הבירה. זהו אלמנט נוסף שמשפיע על הביקוש.

כדאי לרכוש דירה להשקעה ביוון? שכר הדירה צפוי רק לעלות

יוון מתחילה להיעמד על הרגליים אחרי שנים רבות של משבר עמוק. התאוששות הכלכלה מביאה גם לשיפור במגזר הפיננסי וכתוצאה מכך גם במחירי הנדל"ן. אנו רואים כבר כעת את המגמה הזו. אם לפני כמה שנים עוד יכולנו לשלם כ-2000 אירו למ"ר עבור דירה להשקעה ביוון, כיום העלות מזנקת. התנועה הזו צפויה להימשך בקו זה ככל שהכלכלה היוונית מתאוששת. עבורנו, משמעות הדבר היא גם קריאת השכמה דחופה וגם חדשות מעולות. אלו מאיתנו שנזנק בהקדם על המציאה הזו, נוכל ליהנות מכל הקופה. זו הנקודה בה כדאי שניכנס. אז לפני שנשאל את עצמנו האם כדאי לקנות דירה ביוון, כדאי שנשאל את עצמנו מתי נעשה זאת. התשובה היא ברורה – בהקדם האפשרי.

השותפים הטבעיים שלך לעסקאות נדל"ן ביוון

Go Greece מעמידה לרשותך מעטפת שירותים מקיפה שתאפשר לך לכבוש את שוק הנדל"ן היווני בביטחון ובאופן מושכל. צוות דובר עברית ויוונית ילווה אותך בסיור בין נכסים אטרקטיביים ויסייע לך לקבל החלטות בהתאם לצרכים וליכולות שלך. רוצה ללמוד עוד על השירותים שלנו? אנו מזמינים אותך להשאיר פרטים באתר עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

תשובות לשאלות נפוצות

ישנן כמה שכונות שמפגינות ביקוש גבוה במיוחד לשכירות. אזורים הקרובים למוסדות אקדמיים ולמתחמי התיירות יאפשרו לך לרוב ליהנות מתשואה גבוהה יותר. ניתן לראות באתר Gο Greece רשימה מלאה של השכונות המבוקשות ביותר באתונה.

נכון להיום, שכר הדירה הממוצע עומד על כ-700 אירו לחודש.

הממשלה היוונית מעודדת השקעות זרות ומציעה מגוון הטבות מס כמו פטור ממס שבח ומס הכנסה מופחת על הכנסות של עד 10,000 אירו. בנוסף, אמנת המס בין ישראל ליוון תאפשר לך להימנע מכפל מס.

כן, הממשלה היוונית מציעה "ויזת זהב" המעניקה תושבות למשקיעים שירכשו נכסים בשווי של מעל 250,000 אירו.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן