דירה ביוון במחיר מחסן – יש דבר כזה?

דירה ביוון במחיר של מחסן

כולנו יודעים שיוון היא אחד היעדים האטרקטיביים של התייר הישראלי. המנטליות הים תיכונית, מרכזי הבילוי האטרקטיביים והקרבה למגרש הפרטי שלנו, הופכת את יוון עבור רבים מאיתנו לדבר הקרוב ביותר לבית. בשנים האחרונות, אמנם, מגלים ישראלים רבים שיוון עשויה להיות הרבה יותר ממעוז לביקורים קצרים. כיום, כשערך נכסי הנדל"ן נמוך במעל 40% לעומת שנת 2008, בוחרים משקיעים רבים לרכוש דירה ביוון במחיר מחסן שהיו יכולים לרכוש בישראל וליהנות מהשקעת נדל"ן משתלמת ומניבה במיוחד. אז למה זה בעצם קורה דווקא ביוון וכיצד נפיק את המיטב מההזדמנות הזו? המומחים של Go Greece אספו כאן כמה נקודות שכדאי לדעת.

מחירי הדירות ביוון עדיין נתונים בשפל

בשנים האחרונות, רבות ממדינות אירופה החלו להתאושש ממשבר המשכנתאות של 2008. רוב הבנקים מציעים כיום משכנתאות המכסות 80% מערך הנכס לתושבים ו-50% לתושבי חוץ בריביות אטרקטיביות מאי פעם. כתוצאה מכך, מחירי הנכסים ברוב מדינות אירופה עולים על הרמות שלפני המשבר. מחירי הדיור ביוון, אמנם, הם היוצא מן הכלל במשוואה הזו. עבור היוונים, משבר 2008 עוד חי וקיים ושוק הנדל"ן טרם התאושש. נכסים באתונה זולים באופן ניכר מבירות אירופאיות רבות. דירה ממוצעת באתונה תהיה זולה פי שלושה מדירה בליסבון או בברלין וכמעט פי שמונה מנכס דומה בפריז. בהשוואה לשוק הישראלי, מדובר למעשה ברכישת דירה בסכום שבו נוכל בישראל לרכוש במקרה הטוב חלל מחסן.

שיעור תנודות המחירים בשוק הדירות באתונה

2011 2010 2009 2008 2007
10.43- 10.45- 5.99- 3.59- 6.2+
2016 2015 2014 2013 2012
0.29- 4.43- 5.05- 9.48- 13.92-

 

למעשה, כיום נכסים למגורים נמכרים כמעט במחיר עלות בנייה באתונה. המחיר הממוצע עומד על 1,850 אירו/מ"ר ודירות ב-1,100-1,500 אירו למ"ר אינן נדירות.

ההתאוששות המתמדת מזמנת עליית מחירים בעתיד

אתונה היא המרכז הכלכלי של יוון ומייצרת כ-19.9% ​​מהתמ"ג הכולל במדינה. אין אף בירה ברחבי האיחוד האירופי המהווה מרכז ייצור כה משמעותי של המדינה. כפועל יוצא מכך, ככל שתוכנית ההתאוששות הכלכלית תמשיך לנוע קדימה, ההשפעה על אתונה תהיה המשמעותית ביותר. כפי שניתן לראות בטבלה לעיל, הצניחה הקריטית במחירי דירות באתונה האטה באופן ניכר. נכון להיום, מגמה זו כבר נבלמה לחלוטין. עבורנו, מדובר בחדשות טובות, אך שדורשות פעולה מהירה והחלטית – אלו מאיתנו שנבצע רכישה בזמן הקרוב נוכל ליהנות מנכס כשהמחירים עוד בשיא השפל ומכאן, ערך הנכס שלנו יכול רק לעלות. תחזיות של קרן המטבע הבינלאומית מעריכות כי כלכלת המדינה תמשיך לצמוח בשיעור של 1.2% בשנה בממוצע עד 2020.

אז במה כדאי להשקיע?

אם הגעת עד לנקודה הזו במאמר, סביר להניח שהיתרונות הבולטים שהשקעה בנדל"ן היווני מביאה איתה מדברים אליך. בשלב הזה, כנראה שעולה שאלה מתבקשת: אם כבר הולכים על רכישת דירה באתונה, איזה מן נכס הכי שווה את ההשקעה שלי? תנודות השוק יכולות לספר לנו את כל מה שנצטרך לדעת. התיירים נוהרים כיום ליוון יותר מתמיד וככל שמשבר הקורונה וההגבלות שהגיעו אתו שוככים, כך שיעור הביקורים עולה. העלייה הזו תשפיע באופן ניכר על התמ"ג וכתוצאה מכך, גם על מחירי הדיור. לכן, מומלץ בחום להשקיע כיום בנדל"ן להשכרה למגורים, ביחידות דיור ובמלונות לתיירים. נכסים מסחריים ככל הנראה יהיו תלויים בהרבה במצב המשק והתשואה שנוכל להפיק מהם תהיה מוגבלת. התאוששות שוק זה עשויה להיות איטית יותר. דרך נוחה ומשתלמת להיכנס לשוק הזה היא לקנות דירה שכבר היום מושכרת לתיירים ומחזיקה בכל המתקנים הנדרשים. החדשות הטובות הן שביוון הסדרת שוק השכירות היא רופפת למדי. במובנים רבים, כל תייר שנכנס למדינה יוכל די בקלות לחתום על חוזה שכירות בלי הגבלות מיוחדות, כך שיהיה קל למדי למצוא דיירים לנכס שלך.

אז כמה תשואה נוכל לקבל על דירה ביוון במחיר מחסן?

כידוע, מחיר הנכס הוא רק נדבך אחד בכדאיות השקעת נדל"ן. ייתכן מאוד שנוכל למצוא דירות זולות אף יותר במדינות עולם שלישי, אך ככל הנראה דמי השכירות שנקבל לא יכסו את ההשקעה שלנו באופן מספק. זהו, למרבה המזל, ממש לא המצב ביוון. על אף שניתן לרכוש דירה ביוון במחיר מחסן, ברוב המקרים נוכל לקבל תשואות ממוצעות של 7-8% בשנה. אם נבחר להשכיר את הנכס כדירת Airbnb או במודל אחר של השכרה לתיירים לטווח קצר, התשואה יכולה להיות גבוהה בהרבה. רק על מנת לסבר את האוזן, עבור דירת חדר באתונה, נוכל להפיק תשואה שנתית ממוצעת של 12,000 אירו. אם נבחר ללכת על עסקת פליפ ולרכוש דירה למטרת שיפוץ ומכירה, ייתכן מאוד שנוכל לראות תשואות של עד 15% בשנה.

אז איך מתחילים?

החלטת לבחון מקרוב את השוק היווני וליהנות מהשקעת נדל"ן במחיר אטרקטיבי ותשואה חסרת תקדים? צוות Go Greece ישמח ללוות אותך לכל אורך הדרך בתהליך המרגש בחייך. רוצה לתאם עמנו סיור ביוון שילמד אותך אודות שכונות כדאות להשקעה באתונה? לקבל ייעוץ צמוד ממומחה דובר יוונית ועברית? אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

תשובות לשאלות נפוצות

נכון להיום, הצניחה במחירים שהחלה ב-2008 הגיעה לכדי עצירה והמחירים עולים מדי שנה וצפויים לעלות עוד הרבה. משמעות הדבר היא שאנו נמצאים בנקודה אידיאלית לביצוע רכישה.

נכון להיום, נשלם 1,850 אירו למ"ר בממוצע על נכס באתונה. עם זאת, קיימים לא מעט נכסים במצב מצוין ובשכונות מבוקשות במחירים נמוכים אף יותר.

איש מקצוע דובר יוונית שמכיר את השוק לעומק ילווה אותך לאורך כל תהליך איתור הנכס ויסייע לך לוודא שהעסקה שעומדת לרשותך אכן משתלמת והוגנת.

מגמת התיירות נמצאת בעלייה ולכן, נכסים למגורים, בעיקר לשוק התיירות, הם העסקה המשתלמת ביותר.

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
נספק לכם את כל המידע הנחוץ להשקעת נדלן ביוון

השקעה ביוון – מאמרים אחרונים 

לתיאום פגישה או קבלת פרטים נוספים - השאירו פרטים
אנחנו ניתן לכם את כל המידע על הנדל"ן באתונה וביוון

קנייה נבונה של נכס ביוון מתחילה ברכישת ידע והיכרות עם השוק. כאן, במרכז הידע שלנו, ניתן ללמוד על המגמות החמות ביותר בשוק ולרכוש ידע מקצועי רב תחומי.

אמנת המס בין ישראל ליוון
אמנת מס ישראל יוון

במציאות שמאפשרת לנו להשקיע במקומות רבים ברחבי העולם, המדינות המתקדמות חייבות להסדיר את סוגיות המס הרלוונטיות. ספציפית, כשיש ישראלים שרוכשים נכסים להשקעה ביוון, יש צורך

קרא עוד »
משבר החוב של יוון
משבר החוב של יוון

שנת 2008 תירשם לנצח בדפי ההיסטוריה כאחת מנקודות המבחן הקריטיות ביותר של הכלכלה העולמית. התפוצצות בועת המשכנתא, לצד הצטברות החובות האבודים אל מסה קריטית והכשל

קרא עוד »
דילוג לתוכן